Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy ha én kiadok egy házat...

Hogy ha én kiadok egy házat albérletbe, és ugye nekem abból bevételem származik, akkor milyen kötelezettségeim vannak adózással kapocslatban?! Gondolok itt százalékra stb.

Figyelt kérdés
Mert hallottam egy olyan verzióthogy 80 ezer ft ig nem kell lejelentenem de nekem ez elég hihetetlennek hangzik. Szeretnék mindne hivatalosan intézni inkább nehogy megüssem a bokám. Köszönöm előre a válaszokat!

2017. nov. 6. 20:51
1 2 3
 1/21 Sandol ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Ezt a 80.000es dolgot én sem értem. A lényeg:


Megvan a bevételed. Negyedévente összeszámolod, ha 10% költségátalányt alkalmazol (ez mindenféle számla, bizonylat nélkül elszámolható), akkor az összeg 90%-ának a 15%át befizeted az szja adónemre.

Pl.: Ha 50.000ért adod ki, akkor jan-febr-márc 150.000 ft. Ennek a 90%a 135.000 ft, aminek a 15%át - 20.250 ft-ot befizetsz SZJA előlegként Április 12ig.


Mindig a negyedévet követő 12ig kell befizetni.

2017. nov. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Azt még érdemes hozzátenni, hogy évi 1 millió forintos jövedelem fölött eho-t is kell fizetni. (Jövedelem = bevétel - költség, ergo ha az előző válaszoló által ajánlott 10%-os költségátalányt alkalmazod, akkor a lakáskiadásból származó bevételed max. évi 1111111 forint lehet)


Persze lehet tételes költségelszámolást is alkalmazni, ez esetben viszont minden költséget bizonylattal kell igazolni, és csak a jogszabályoknak megfelelő tétel számít költségnek.


Sokszor felmerül még a rezsi kérdése. Ha a rezsiszámlák a te nevedre érkeznek, vagyis te fizetsz a szolgáltatóknak, és a bérlőtől csak beszeded az összeget, akkor a rezsi is ugyanúgy bevételnek minősül. Ilyenkor a 10%-os költségátalány valószínűleg nem éri meg, hanem érdemesebb a tételes elszámolást választani. Illetve másik lehetőség, hogy a rezsiszámlákat átíratod a bérlő nevére, ilyenkor ő rendezi saját maga a számlákat, és nem jelentkezik nálad bevételként.

2017. nov. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul az eho viszonylag még igazságtalan is, mert nem csak az 1 millió feletti részre kell ilyenkor fizetni, hanem a teljes jövedelemre. Tehát mindenképp érdemes megfontolni, hogy szeretnél-e évi 1m feletti jövedelem fölé menni.
2017. nov. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
És ami még eszembe jutott: magánszemélyként nem vagy köteles számlát adni ingatlan bérbeadás után, csak valamilyen írásos bizonylatot. Ha szeretnél számlát adni, mert mondjuk a bérlő kéri, akkor adószámot kell igényelned, ez nem jár plusz költséggel, és ugyanezek az adók és adófizetési ütemezés érvényes.
2017. nov. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Sandol ***** válasza:
100%

Bocsánat, én már jövő évben gondolkoztam. Jövőre eltörlik az EHO fizetési kötelezettséget a bérbeadásra.


Viszont a rezsi kérdés, amit az előttem szóló írt teljesen jó meglátás!

2017. nov. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Mindezt csak közjegyző jelenlétében tedd és tájékozódj hogy smint .Amennyiben ki akarnak tolni veled a közjegyző gyors választ ad és lépéseket . De ez a papír védi a albérlőt ha ő faragna rá.
2017. nov. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Így már tisztábban látok!
2017. nov. 7. 05:11
 8/21 anonim ***** válasza:

Milyen közjegyző ???

A közjegyzőnek nincsen köze a lakáskiadáshoz!Jó drága lenne őt is belekeverni !

2017. nov. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 xswerdy ***** válasza:
most nagyon sokan terjesztik, hogy a bérleti szerződést érdemes közokiratba foglalni, és állítólag meg is nőtt a közjegyzőknél az ilyen ügyek száma. De szerintem is ágyuval verébre lövés, semmi értelmét nem látom.
2017. nov. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

A közjegyző által készített, vagy ellenjegyzett bérleti szerződés közokiratnak minősül. Adott esetben a nem fizető bérlőnél gyorsabb végrehajtást tesz lehetővé, mint akkor, amikor nem látta közjegyző a szerződést.

A további része, mint végrehajtás így is úgy is drága mulatság.

Véleményem szerint is fából vaskarika... :)

2017. nov. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!