Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Magyarországon élünk négy...

Armancsik károly kérdése:

Magyarországon élünk négy gyermekem van az élettársam Németországban dolgozik három hónapja, hat hónapig próbaidős mikor kap először adószámot? Mikor igényelhetem meg a családi pótlékot és kinél kellene hova kell ez ügyben fordulni?

Figyelt kérdés

2017. nov. 11. 18:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha már 3 hónapja dolgozik, akkor kell, hogy legyen adószáma, anélkül nem tudnak bérszámfejteni. Családit Magyarországon tudsz igényelni, ahhoz miért kell a német adószám? Vagy félreértem a kérdést?
2017. nov. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 xswerdy ***** válasza:
a német adókártyát neki kell megigényelni, a nélkül elvileg nem léphet be a céghez. 20 éve 5 perc alatt megkaptam, a helyi önkormányzat ügyfélszolgálatán. Azóta persze változhatott a rendszer.
2017. nov. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
SteuerID-t a lakcím bejelentés után kb 2 héttel automatikusan postázzák. Ha nem kapott az nem jó, az illetékes Finanzamtot kell felkeresni ez ügyben. A családi pótlék kérdés nem világos. Ki akarja igényelni és hol? a kint élő élettárs szeretné a németet a 4 gyerek után?
2017. nov. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!