Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Németországban élek, de van...

Németországban élek, de van magyarországon is lakcímem, lehet-e a némileg kedvezőbb magyarországnak adóznom Bitcoin jövedelmet?

Figyelt kérdés
Németországban 25%-ot kellene fizetnem, Magyarországon ha jól értelmezem, 15% lenne. Németországgal egyébként nem állok semmilyen adókapcsolatban, csak itt élek.

2017. nov. 16. 19:44
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
Nem tudom, de ami a lakcímedet illeti, csak egy helyen lehet hivatalos állandó lakcímed az EU-n belül. Ha az Magyarországra van bejelentve, akkor ott van és Németországban nem lehet. Ekkor van magyar lakcímkártyád, és pl. TB-t is kell ide fizetned. Ha meg Nemországban van a bejelentett állandó, akkor meg Magyarországon nem lehet állandó. Ilyenkor, ha van is magyar lakcímkártyád, annyi van rajta, hogy külföldi cím, és mellette legfeljebb egy magyar tartózkodási hely. De az meg nem állandó lakcím, így TB-t se kell itt fizetned.
2017. nov. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%
A lányom 30 éve él Németországban, és ott is állandó lakcíme van. De Magyarországon is van saját háza, és itt is állandó lakcíme van. Adót és eü. biztosítást csal NO-ban fizet.
2017. nov. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

Akkor gondolom, nem jelentette be a külföldre távozását a magyar hatóságoknak, vagy azok egyszerűen nem tudnak róla.

Persze 30 éve tök más szabályok voltak, és teljesen más illetékes hatóságok, a mostaniak meg nem is léteztek.

Javasolhatnám, hogy próbaként menjen be egy Kormányablakba (ők kezelik most a lakcímnyilvántartást) és kérdezze meg, hogy mi a véleményük erről a gyakorlatról, de mivel pozitív eredmény ettől nem várható, inkább nem is javasolok ilyet.

Még az is lehet, hogy visszavonnák minden iratát, meg jól megbüntetnék TB fizetési kötelezettség elmulasztása, vagy éppen bejelentési kötelezettség elmulasztása miatt (mármint annak a bejelentésènek elmulasztása, hogy külföldre költözött) :D :D

2017. nov. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nagy tévedés, EU-n belül 2 állandó lakcíme lehet valakinek maximum. Én is be vagyok jelentve ide is oda is.
2017. nov. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
És be jelentettem otthon a távozást, mind a TB-t, mind a NAV-nak és a Kormányablakban is megkérdeztem kell-e valamit csinálnom, azt mondták semmit, minden papírom marad, a TB-m nem érvényes otthon egyedül.
2017. nov. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 xswerdy ***** válasza:

TB-ből kijelentkezhetsz, attól maradhat itt az állandó lakcímed. Lehet az EU-ban több bejelentett lakcímed is, amúgy meg vannak országok (UK) ahol nem is létezik a lakcímbejelentés intézménye.


De csak egy helyen vagy adó-rezidens. Munkajövedelem után ott kelll adóznod, pénzpiaci műveletek után szintén. Ingatlan bérbeadás esetén viszont már abban az országban, ahol az ingatlan van. Tehát a szabályozás viszonylag összetett, de választási lehetőséged törvényesen nincs (ha munkajövedelmed nincs, akkor mondhatod, hogy az év nagy részét abban az országban töltöd, ahol kedvezőbb az adó, miközben ez nem igaz, nem hiszem, hogy nagy lenne a lebukás esélye, de nem törvényes).

2017. nov. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Honnan értelmezted a 15%-ot? Mert én ennél sokkal többet értelmeztem, kb. 50%-ot.
2017. nov. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

1, Igen, tudtommal lehet 2 lakcímem (van). Nav-nál, tb-nél kijelentkeztem, tehát nem lehet meglepetés a hatóságoknak.

2, ìrta valaki, hogy pénzpiaci jövedelem után abba az országba kell adózni, ahol van bejelentett munkahelyem. Nos, nekem egy harmadik országban, Luxemburgban van állandó munkahelyem. Tehát akkor úgy gondoljátok hogy Luxemburgba kellene "capital gain" adót fizetnem ?


Nyilván meg fogok kérdezni erről egy szakértőt, csak érdeklődöm hogy tud-e valaki valamit.

2017. nov. 17. 19:07
 9/10 xswerdy ***** válasza:
nem azt írtam, hogy ott kell adóznod a pénzpiaci jövedelem után, ahol a munkahelyed van, hanem ott, ahol adó-rezidens vagy. Ez alapvetően az az ország, ahol élsz, ha több ország között ingázol, akkor erre vannak mindenféle bonyolult szabályok, hogy adózási szempontból milyen illetőségű vagy.
2017. nov. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az adózásról annyit tudok, hogy 15%SzJA + max 27% Eho. De az Eho sokmindentől függ.(Nem tudom ezt pontosan)

De ez összesen 37%. Olyant is hallottam, hogy 14+15+27%. Ez lenne összesen 52%.


Mindkettőnél kevesebb a német 25%.

Ha esetleg tudsz(tudtok) olyan módot, amivel itt csak 15% összesen az adó, az engem is érdekelne.

2017. nov. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!