Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyéni vállalkozást szeretnék,...

Egyéni vállalkozást szeretnék, Kata-s adózás a legjobb számomra?

Figyelt kérdés
Heti 20 óra bejelentett munka mellett szeretnék egyéni vállalkozó lenni. Mennyi adót illetve járulékot kell majd fizetnem?

2017. dec. 3. 16:30
 1/6 Bubuka508 ***** válasza:
Hogy mennyit számszerűen, azt az adóhivataltól kell megkérdezni. Elvileg a KATA a legkedvezőbb, de ott nem lehet elmaradás, a megszabott összeget rendszeresen, naprakészen pengetni kell, ha a világ összedől, akkor is.
2017. dec. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha nincs heti 36 órát meghaladó főállásod (márpedig leírásod szerint nincs), akkor csak főfoglalkozású KATA-s vállalkozó lehetsz - ennek pedig a havi díja 50 ezer ft (vagy 75, ha a magasabb tételt választod).


Hogy számodra mi a kedvezőbb, azt ennyi - semmi- infóból hogy a csudába mondjuk meg? nem tudjuk, hogy mit akarsz vállalkozni, stb.

2017. dec. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mivel nincs heti 36 órát meghaladó főállásod, ezért egyértelműen a KATA adózás a legkedvezőbb, hiszen akkor csak havi 50.000 Ft-ot kell fizetned (vagy emelt összeg: 75.000 Ft, ahogy az előttem lévő is írta), míg a normál adózás esetében csak a járulékok 70 ezer forint körül vannak, és még ezen felül is kellene nyereségadót fizetni.

KATA adózás esetén tehát ezek a költségeid:

- havi 50.000 Kata, amit mindenképpen fizetned kell, akkor is, ha egy fillér bevételed sincs,

- évi 5000 Ft kamarai díj,

- iparűzési adó, aminél kétféle fizetést lehet választani, ha a fixet választod, az évi 50.000 Ft.

Mindenképpen egyéni vállalkozást indíts, ne hagyd magad rábeszélni Bt-re vagy Kft-re, mert amí] azt sem tudod mennyit fogsz keresni, addig jobb a biztonságos, bármikor megszüntethető vagy szüneteltethető egyéni vállalkozás.

2017. dec. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Mivel nincs heti 36 órát meghaladó főállásod, ezért egyértelműen a KATA adózás a legkedvezőbb, hiszen akkor csak havi 50.000 Ft-ot kell fizetned (vagy emelt összeg: 75.000 Ft, ahogy az előttem lévő is írta), míg a normál adózás esetében csak a járulékok 70 ezer forint körül vannak, és még ezen felül is kellene nyereségadót fizetni."


Nyereség adó nincs ev-nek alapból, hanem szja szerint 39% a kivét utáni adó vonzata van szja osztalék alap után.


De hogy neki a kata legjobb, messzemenően nem biztos!


Mi van ha ingatlan bérbeadás is tevékenysége (is) lenne? Mi van, ha szabad vállalkozási zónában rendelkezik székhellyel, mi van ha családi adókedvezményre jogosult, mi van gyereket szeretne vállalni, vagy esetleg normálisabb nyugdíjat szeretne, esetleg betegség idejére táppénzre menni,úgy hogy a fizetendő járuléka ne akkora legyen, amit emelt díjas kata esetén is maximum kap, vagy ha ezek együttesen is fennállnak?



Azt az esetet már meg se említem, mi van ha egyszemélyes kft-t alapítana inkább, pl. heti 10-20 órásként munkaviszonyosként és a fenteik közül valamelyik kedvezménnyel, amikből a kata alapból ki is zárja.

2017. dec. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyjából erre gondoltam én is csak volt ahol a havi 50.000 Ft-on felül írtak mást is.

Autó bérbeadással foglalkoznék.

2017. dec. 4. 09:18
 6/6 anonim válasza:
Én is fizettem már Katával ,de eljárás indult kerítés vádjával .
2017. dec. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!