Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan működik a könyvelőiroda...

Hogyan működik a könyvelőiroda? Utca embere is igénybe veheti őket? Mennyit kell fizetni?

Figyelt kérdés

Megjött nemrég az első bevételem, így eljött az idő hogy leadózzam. Számos kérdés merült fel bennem a könyvelőirodával kapcsolatba, talán jobb ha egyben felteszem itt őket, felesleges lenne 4-5 kérdést külön kiírni ezért, remélem nem baj.

1. Mezei ember is igénybe veheti őket, utcáról beesve? Tehát ha megnézem hol van a közelemben könyvelő, és bemegyek, segíteni fog, és megcsinálja amit kell, vagy ehhez kell valami speciális dolog?

2. Mennyibe kerül kb. egy ilyen dolog? Mondjuk egy pár kérdést felteszek neki (YouTube-ból jött a bevétel, szóval rákérdezek az adózás nemére, összegére, az adóbevallásra stb.) majd megkérem hogy csinálja meg? mennyibe fáj ez nekem körülbelül?

3. Milyen időközönként kell nála megcsináltatni az adóbevallást ha mondjuk kéthavonta fizet a YouTube?

4. Hogyan állapítja meg hogy mennyit kell adóznom, ha nem fix összegű a jövedelmem, hanem változó?

5. És végül, gondot jelent-e az, ha ugyan az én nevemen van a fiók, tehát én keresem vele a pénzt, de édesanyám számlájára küldik a pénzt, mert nekem nincs bankszámlám (munkám sincsen még, egyetemista vagyok)?


Köszönöm ha tudtok segíteni, könyvelők előnyben! :) 21F



2017. dec. 6. 18:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen bemehetsz.

Általában 6000 ft/óráról indul a beszélgetés.

Megmondja milyen vállalkozási forma lenne a legjobb.

Bár erre én egyéni vállalkozást mondanék, Katásként.

Egyetemistaként havi 25 ezerrel megúsznád az adót, meg havi 6-7 ezer a könyvelő.

2017. dec. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Havi 25 ezerrel megúsznám? Konkrétan annyi körül keresek összesen... Magyarul elvinné a bevételem 100%-át, sőt a könyvelővel együtt még veszteséges is lenne, + adminisztratív teher. Teljesen megérné. Köszi, nem KATA-zok. :) A többi infót köszi, sok az a 6000 Ft.
2017. dec. 6. 20:57
 3/8 anonim ***** válasza:
94%

Persze.. Épp ezért, ha a youtube csatornán saját szellemi terméket adsz el,vagy mutatsz be, akkor nem kell vállalkozói meg előnytelen kata sem,( mivel szja szerint adózva meg járulékmentes lennél alapból, nem kellene havi 25.000-et fizetned a semmire )


Neked jó lehet az adószámos magánszemély, és csak bevétel után adózol szja-t , negyedévente adóelőleget fizetsz, következő évben egyéb önálló tevékenységből származó jövedelemként beírod.


[link]


De 3-5 ezer körül valóban elmondják ezt neked, és újabb 3-5000-ért évente egyszer meg is csinálják jó eséllyel az adóbevallásod hozzá.

2017. dec. 7. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Whispering Tree ***** válasza:
39%

Szuper! Kedves Norbert, köszönjük, hogy ezen a fórumon is, és te is, devalválod a szakmát, nem mintha ezt már lehetne hova.


Egy massázs már kb. 6 ezerért van Budapesten, de egy felsőfokú végzettséget igénylő, nagy felelősségű adótanácsadás vagy könyvelés 3-5 ezer.....Véleményem: az olyan is.


Kívánom, hogy ezen az áron dolgozz mindig.


A kérdező pedig aranyos: először megkérdezi, mennyi a szolgáltatás, majd felteszi ide a kérdéseket.....vicces.


Ott a net...azon látszik a könyvelőirodák ára + van elérhetőség, kell kérni ajánlatot....szörnyű ez a Magyarországon elharapódzott szarrágás.


4. kérdés kedvencem: hogyan állapítja meg az adót....magyarul itt mondja meg valaki, hogy egy 3. személy hogyan fog csinálni valamit....a kérdés önmagában szörnyű. Persze ez az ingyen válasz reményében lett feltéve :)


Na azt hiszem, a gyakorikérdésekből most van elegem, leiratkozom :).

2017. dec. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

Hahaha.... aki az ár alapján vár el, ítél meg szolgáltatást, öniróniával élve magára vessen... 1 óra alatt egy képben lévő könyvelő az ilyen kis volumenű dolgokat lezongorazza tájékoztatás keretében.


"Könyvvezetés:

- Egyéni vállalkozók: 10.000 Ft/hó-tól

- Betéti társaságok: 20.000 Ft/hó-tól

- Kft-k: 20.000 Ft/hó-tól

- Egyesületek, Alapítványok: 15.000 Ft/hó-tól

Bérszámfejtés, TB ügyintézés:

- 2.000 Ft/fő/hó

Egyéb szolgáltatások:

- Magánszemélyek adóbevallása: 3.500 Ft/fő

- Tanácsadás 5.000 Ft/óra

- Szabályzatok készítése 10.000 Ft-tól

- Belső ellenőrzés: ár az igényfelmérést követően kerül kalkulálásra

- Könyvvizsgálat: ár az igényfelmérést követően kerül kalkulálásra"


Ez az új könyvelőiroda árai, akik egyáltalán bevállalták az onreviziomat.


Az előző meg eljárás alatt áll "jogtalan megszerzéssel elkovetett maganokirattal való visszaélés" miatt, ami ma minősülni látszik nagy értékre ( üzletszerűen )elkövetett csalásra.


Az érdekesség, az utóbbi btk-s volt aki a jelenlegi áraitól eltérően havi 20 + áfáért végzett "valamit".


Ilyen ez a szakma 😀😀😀.

2017. dec. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Ezek alapján jó kis iroda lehet.

10 ezer az egyéni vállalkozó 20 ezer a Kft induló ára.

A kettő között meg van kb, annyi adminisztrációs teher hogy egy teljes embert elvesz 2-3 napra.

2017. dec. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mint mondtam ár alapján és önértékelési problémák alapján megítélni egy könyvelőt eléggé tévút . Bizonyitja ezt az eljárások sora is amit az előző miatt indult.Minden másra ott a megbízási szerződés 😀
2017. dec. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

én azt javaslom, gondolkozz el azon, nincs olyasmire szükséged amit a vállalkozás terhére vállalkozóként leirhatsz az adóból.

Akkor ugyanis a könyvelő díját s leirhatod. Ha akarsz mobilt venni akkor azt is, vagy fejlettebb kamerát bármi olyant amivel többet kereshetsz. Adószámos magánszemélyként ezek a lehetőségek korlátozottabbak. Szóval kérdés nem gondolkozhatsz e vállalkozásfejlesztésben.

2017. dec. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!