Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Akkor nettó fizetésbe lennék?

Akkor nettó fizetésbe lennék?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek.


Egy részmunkaidős 6 órás munkát találtam, ahol hetente van fizetés. első héten megkaptam rendesen a fizetést, nem vontak le semmit, de akkor nem is voltam ugye bejelentve. Be lettem jelentve, el is kérték az okmányaimat, személyi, adókártya, Taj kártya, lakcímkártya.Most megkaptam ahéten a fizut, és nem vontak le semmit. Tehát ha nettóba vagyok, akkor hogyan adózok? A cég füzet utánam vagy ez hogyvanmost?



#6 órás #nettó bér #heti fizetés #nem vonnak le #stb. részmunkaidős munka
2017. dec. 13. 17:19
 1/6 anonim ***** válasza:
40%

Nem értem a kérdést. A munkaszerződésedben benne KELL lennie a bruttó bérednek. Az alapján kapod a nettót.


Mi van a szerződésedben?

2017. dec. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
650 Ft os órabérbe vagyok.
2017. dec. 13. 18:04
 3/6 anonim ***** válasza:
Az nem lehet a munkaszerződésedben lévén az érvényes bruttó minimálbér 733 ft. Mi lenne ha előkaparnád a munkaszerződésed és felolvasnád mi van benne?!
2017. dec. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor kapsz nettót és akkor törvényes a 650 Ft/óra, ha egyszerűsített foglalkoztatással alkalmaz.
2017. dec. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A munkaszerszőzést a szekrényembe hagytam melóhelyen XDDD :D
2017. dec. 13. 20:35
 6/6 anonim ***** válasza:

A kérdésem a következő: Mire szól a szerződésed? Munkaviszonyra, vagy egyszerűsített foglalkoztatásra?

Nem mindegy.


Munkaviszony esetén az órabérnek bruttóban 733,- Ft-nak minimum lennie kell. A bruttó bért kötelező levonások terhelik, a maradék a nettó bér, amit Neked kifizet a munkáltató. Bérszámfejtésről írásban kell kapj papírt.


Egyszerűsített foglalkoztatás esetén minimum a minimálbér 85 %-át köteles fizetni (garantált bérminimumnál annak 87 %-át) óránként. A bér után nem vonnak semmit, adóelőleget sem, azt Neked kell év végén az adóbevallásban utólag rendezni, ha az éves "mentes" keretösszeget túlléped.


Tehát milyen jogviszonyban vagy foglalkoztatva?

2017. dec. 14. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!