Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Dec. Közepe óta nem érem el a...

Dec. Közepe óta nem érem el a könyvelőm. Kórházba kell mennem. SOS szeretném elkészíteni az adóbevallásom. Áfamentes, egyszemélyes KATA-s vagyok.2018-tól már nem kötelező az ÁNYK, helyette webnyk-t írtak. Az ügyfélkapumon belül ezt hol találom meg?

Figyelt kérdés
Köszönöm szépen a segítségeteket.
2018. jan. 1. 15:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Kicsit korai a kérdésed, még az idei nyomtatványok nem érhetők el az SZJA bevalláshoz, és a határidő is még eléggé odébb van.
2018. jan. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az lehet, h. korai, csak a műtétem kockázatos és nem biztos, hogy jól fog elsülni és szeretnék előtte letudni mindent, jan. 3-ig. Ma már láttam a nav.gov.hu oldalon 2018-as programokat, de nem tudom, melyik vonatkozhat rám, ÁNYK nélkül. Kérek szépen segítséget, mi a pontos megnevezése ennek a nyomtatványnak (természetesen, ha ez is felkerül a NAV oldalára vagy esetleg már időközben feltették). Köszönöm.
2018. jan. 1. 19:44
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha főállású katás vagy, akkor a 17KATA.

Ha van SZJA bevallási kötelezettséged, akkor meg még meg se kaptad a munkáltatótól a papírokat, ha meg Szja alá tartozó ev vagy akkor nem értem a KATA t

2018. jan. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megoldottam a 17KATA-val, mivel főállású e.v. vagyok és nem volt máshonnan jövedelmem. ÁNYK-t sikerüt letöltenem és nemsokára elküldöm a bevallásom.

Szép napot! :)

2018. jan. 2. 20:13
 5/5 A kérdező kommentje:
Beszéltem a NAV-val. Azt mondták, ez a WebNYK nem üzemel, hiába írták ki a jan. 1. dátumot. Nem is tudják, mikor lesz és egyáltalán lesz-e ez a könnyített programos megoldás. Olyan, mint a cégkapu, mert csak csúszik és csúszik, hiába adtak határidőt annak, akinek regisztrálnia kellett (nekem nem).
2018. jan. 2. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!