Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Eü. Hozzájárulás nem fizetés...

Eü. Hozzájárulás nem fizetés miatt számíthatok-e büntetésre?

Figyelt kérdés
2017. február 15-én megszűnt a munkaviszonyom. Ezt követően még 45 napig élt az eü. biztosításom, de ezután nem fizettem magam után a járulékot. Semmilyen eü. szolgáltatást nem vettem igénybe. A kérdésem az lenne, hogy ezt utólag befizettetheti-e a Nav, akkor is, ha nem vettem semmit igénybe?
2018. jan. 11. 18:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%
Persze, jó kis büntetőkamattal. Nem. kell ahhoz orvoshoz se menned, hogy egyszer lebukj.
2018. jan. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%

Igen, behajtják rajtad. Ezért hasznos lenne, ha te magad jelentkeztél náluk a helyzet rendezésére, és nem ők találnak meg téged egy felszólítólevéllel (amiben addigra már egy 100 ezer körüli összeg lesz) Jelenleg ha minden igaz, kb 65 ezerrel lógsz nekik (késedelmi kamat nélkül)

Az meg sajnos nem számít, hogy te nem vettél igénybe semmit, mert itt nem a szolgáltatást fizeted konkrétan, hanem hozzájárulsz a közös "kalaphoz" ami kötelező. Persze lehet időleges felmentést kapni például szociális alapon, de nem utólag...

Szóval én a helyedben bemennék a területileg illetékes ügyfélszolgálatukra.

2018. jan. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a "bíztató" válaszokat :(

Arra lennék kíváncsi, hogy az érdekelné-e a Nav-ot, hogy miből fizetem a járulékot, ha nincs jövedelmem. :/

Hát...ez nem túl bíztató...bemegyek jövőhéten a Navhoz. Akkor inkább kifizetem a "császárnak az elmaradásomat", hogy tudjon belőle venni még egy okostelefont :/ Szomorú...

kíváncsi lennék, hogy hány ember van hasonló helyzetben, mert bizonyára nem vagyok ezzel egyedül :/ Biztos nagyon sokan... :(

2018. jan. 11. 18:33
 4/20 anonim ***** válasza:
84%
Hát, ez van. De te még jól jártál, mert nem több évnyi tartozásod van. Ha ezt kifizeted és valóban hátrányos helyzetben vagy, akkor a Kormányhivatalnál tudod kérelmezni, hogy a jövőben egy határozott ideig fizessék helyetted havonta. Azonban ehhez meg kell felelni bizonyos követelményeknek, és évente újra kérelmezni kell. De bizonyára jobb helyzetbe fogsz kerülni, és nem leszel erre tartósan rászorulva.
2018. jan. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
93%
Egyébként igenis igénybe vetted. A szolgáltatás része volt, hogy ha betegséged lesz vagy baleset ér ellátnak. Egy biztosítás mindig erről szól, hogy nagyrészt "feleslegesen" fizetsz, de ha káresemény történik akkor nem te fizeted az akár sok milliós számlát.
2018. jan. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
93%

"Arra lennék kíváncsi, hogy az érdekelné-e a Nav-ot, hogy miből fizetem a járulékot, ha nincs jövedelmem. :/"


Erre találták ki azt, hogy rászorultsági alapon mentességet kérhetsz az önkormányzattól. Viszont ahogy írták, a régebbi tartozásokra nem adják meg utólag. Ezt azonban még most is célszerű lenne igényelned, hogy a tartozásod nem nőjön tovább.

Mivel az adósságod 500 ezer forint alatt van, jogosult vagy automatikus részletfizetésre is, ami azt jelenti, hogy te és a családtagjaid vagyoni helyzetének vizsgálata nélkül kérhetsz részletfizetést a tartozásra.

"Természetes személyek automatikus részletfizetési kérelme", ami rád fog vonatkozni, itt:

[link]

2018. jan. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Igen, igazatok van... / Most 10 évet öregedtem :( /

Szerencsére nem voltam beteg az elmúlt hónapokban, nem ért baleset sem...de nem tudhatom mit hoz a holnap. Ezzel tisztában vagyok. És megint itt jön az igazságtalanság ugye, hogy a másik véglet (tisztelet a kivételnek) azt csinál, amit akar, ha nem fizet, akkor is ellátják ingyen :/

Még egy okkal több, hogy nem fogok visszaszületni erre a mocsok világra :(

Köszönöm még egyszer a válaszokat! Vigyázzatok magatokra!

2018. jan. 11. 18:53
 8/20 A kérdező kommentje:

6/7-es válaszolónak:


Valószínű, hogy megkapnám a részletfizetési lehetőséget, de mit érnék el vele, ha a következő havi összeget már fizetnem kell, ami nagyjából a kettő összege legalább 12.000 Ft lenne. Egyelőre még nem tudom hogyan fogom ezt rendezni, és a továbbiakat folytatni, de megoldom. Mert engem biztos megtalálnának, és a sok havi, akár évi nem fizetések esetében pedig bilincsbe is vághatnának :/ Na idáig azért nem szeretném ha elfajulna ez a helyzet.

2018. jan. 11. 18:59
 9/20 anonim ***** válasza:
92%

Nem fognak bilincsbe vágni, vagy közmunkára ítélni. Adósság esetében kizárólag a bevételeid és a vagyonod ellen indulhat végrehajtás.

Menj az önkormányzatos, és igényeld a mentesítést a díjfizetés alól rászorultsági alapon. Kapsz egy egy évre szóló hatósági igazolványt.

Ezt mutasd be majd a NAV-nál, amikor bejelentkezel náluk TB fizetésre. Kérj folyószámla egyeztetést is, akkor kiszámolják, hogy pontosan mennyi az elmaradásod. Erre beadod a részletfizetési kérelmet, aminek az elbírálása után kaphatsz csekkeket.

Nyugodtan menj be, nem fognak megenni és nem lesz semmiféle bilincs.

2018. jan. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem addig felesleges ezen izgulni, amíg nincs miből. Később is csak egy minimális kamat lesz rajta, bírság az nagyon ritka az ilyen esetekben. Eleve a NAV-nak is idő, amíg felfigyel erre. Igaz, a tartozásod addig nő, de most mit tudnál csinálni?


Tudom, sovány vigasz, de aki dolgozik, az ennél többet fizet havonta, pedig ugyanazt a szolgáltatást kapja.

2018. jan. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!