Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 2010ben örökölt Floridai ház...

F.Tunde kérdése:

2010ben örökölt Floridai ház eladása után hova, és mennyit kell adoznom? Kettős állampolgárságú vagyok (amerikai-magyar ),8 éve Magyarországon élek, csak itteni jövedelemmel rendelkezem .

Figyelt kérdés

2018. jan. 13. 18:46
 1/4 xswerdy ***** válasza:
ingatlan bérbeadásból, eladásból származó jövedelem az ingatlan fekvése szerinti országban adózik, az ottani szabályok szerint.
2018. jan. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekel, csak fordítva. Én magyarországi ingatlant adtam el, de már régóta egy másik országban élek, itt telepedtem le, itt dolgozok, fizetek adót. Magyarországon kéne adóznom, holott már nincs közöm az országhoz, nem veszek ki a közösből, nem veszem igénybe az egészségügyi, oktatási és egyéb szolgáltatásokat?
2018. jan. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hogyé' adod?

Megveszem kilóra.

Ott ki tudok kötni a yachtommal.

2018. jan. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kikotohoz nincs kozel ,a repter kozelebb. Esetleg ha van egy repulogeped is.
2018. jan. 14. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!