Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nem igazán értem. Ha felregisz...

Nem igazán értem. Ha felregisztrálok a skypesulira, kell adóznom a bevételem után?

Figyelt kérdés

Természetesen elolvastam ezt:

[link]

De nem igazán értem, mint ha nem lennének összefüggőek a mondatok.


"A főállás mellett oktatók a megtermelt bevételt el tudják költeni a tevékenységi körükbe tartozó szolgáltatásokra és termékekre, mint például: telefonszámla, internet és villanyszámla (amennyiben a székhely címére szólnak) vagy számítógép, tablet és okostelefon. Mivel ezek a vállalkozói tevékenységükhöz szükséges eszközök. A kiadások levonódnak a bevételből és a fennmaradó rész számít a profitnak. Ez a lényeges rész, ugyanis főállás mellett oktató tanárnak egyéni vállalkozóként - ha nem jelentkezik be az ÁFA körbe - csak a profit után kell adóznia, amely ha 0 Forint, akkor nincs miután adóznia sem."


Na most itt ír 0 forintot is. Az összefüggéstelen mondatokból azt szürtem le, hogy tegyük fel, az első hónapban csak 5 oktatott órám lesz. Mondjuk 2500-as órabérért ez 12500 ft. Tegyük fel nekem 1 gb/s netem van, mondjuk Telekomos (mert az a legdrágább) az majdnem 9000 ft önmagában az internet ára (csomag nélkül). Fizetek 5000 ft-ot a villanyra, az 14000 ft. Akkor a bevételemből ezt az összeget levonhatom? Így a profitom 0, nincs miért adóznom? Számlát így is kell kiállítanom az oktatott személy részére óránként? (Vagy ha egybefügg 2-3 óra akkor egyszerre a 2-t 3-mat)

Tegyük fel 10 órám lesz az első hónapban. Az 25ezer. Akkor ebből levonom a 14 ezret, akkor csak 11ezer után kell adóznom?

Ha így-is úgy is adok ki elektronikus számlát az oktatott személynek, akkor keressek magamnak egy könyvelőt, neki minden hónapban küldjem el az internet számlát, a villanyszámlát is, és a kiállított számlákat, amiket kiállítottam az oktatott személynek, és ő ad egy hivatalos papírt, hogy ezt levonta és ennyit kell adóznom? Vagy ez hogy megy? A könyvelőnek adózom, vagy kinek?


Lenne itt még egy probléma. A skypesuli honlapján vállalkozásokról és egyéni vállalkozásokról olvasok. Én, mint természetes személy nem oktathatok a skypesulin? El kell mennem a legközelebbi kormányablakba, akarom mondani bürokráciai ablakba, és kérvényezni, hogy egyéni vállakozó lehessek?



2018. jan. 14. 22:03
 1/3 anonim ***** válasza:
78%
Bevétel minusz kiadás egyenlő adózandó összeg. Az pedig rajtad múlik, hogy a könyvelőd által javasolt vállalkozási opciók közül melyiket választod. És igen, csak vállalkozóként végezheted ezt hivatalosan.
2018. jan. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Végezheted adószámos magánszemélyként is, nem feltétlenül kell hozzá vállalkozói.


Adószámot erre adnak ki ilyen jellegű tevékenységre adószámos magánszemélyként is és akkor csak a bevétel után van szja és eho, + e.ü. ha nincs máshol biztosított jogviszonyod.



[link]

2018. jan. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Végül adószámos magánszemélyekként csinálod? Ha igen így mennyit kell fizetned a bevételből?
2020. okt. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!