Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lakcím változás esetén melyik...

Lakcím változás esetén melyik NAV-nyomtatványt kell kitölteni?

Figyelt kérdés

Én fizetem magam után a TB-t (vagyis az egészségügyi szolgáltatási járulékot) csekken. Szeretném bejelenteni a NAV felé, hogy a lakcímem megváltozott, de nem tudom, hogy ezt melyik nyomtatvány kitöltésével tehetem meg. Tudnátok ebben segíteni? Az ÁNYK a gépemen van, elsősorban elektronikusan szeretném benyújtani.

Először azt hittem, hogy a 18T1011-es nyomtatvány lesz a nyerő a neve miatt (ADAT- és VÁLTOZÁSBEJELENTŐ LAP egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésére kötelezettek részére), de azzal csak a fizetés kezdetét és végét lehet bejelenteni.

Köszönöm a segítséget!



2018. jan. 19. 15:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem kell bejelenteni, automatikusan átkerül hozzájuk az új lakcím.
2018. jan. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az állandó lakcímem nem változott, csak a levelezési, ami nem szerepel a lakcímkártyámon.
2018. jan. 19. 17:03
 3/9 anonim ***** válasza:
De miért fontos ezt a NAV-nak bejelenteni? Bocs, hogy nem a kérdésre válaszolok, nem kötekedésből, csak érdekel. Oda küldik a csekket?
2018. jan. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

18T34-esen jelentheted be:

[link]

2018. jan. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen, csekken fizetem és kértem, hogy a levelezési címre küldjék a csekkeket és az ezzel kapcsolatos egyéb leveleket is.

Az utolsó válaszolónak köszönöm szépen a segítséget! :)

2018. jan. 19. 21:42
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha mégsem oda küldenék a csekket, ahol most vagy, ezen a nyomtatványon kérhetsz az új címedre:

[link]

2018. jan. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szuper, köszönöm szépen! :)
2018. jan. 20. 08:53
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, sikerült elintéznem levelezés útján a dolgot, kitöltöttem a 18T34-es nyomtatványt és a csekkigénylő lapot is, minden simán ment!
2018. febr. 26. 20:57
 9/9 anonim ***** válasza:
Örülök neki, hogy sikerült.
2018. febr. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!