Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A megszerzett nyelvvizsga...

A megszerzett nyelvvizsga díja hogyan igényelhető vissza?

Figyelt kérdés

2017. november 21-ével szereztem meg a gazdasági szakmai nyelvvizsgámat. Az lenne a kérdésem, hogy én vissza tudnám-e igényelni a befizetett díjat, vagy én rám még nem vonatkozik a rendelet. A törvény 2017. november 11-i hatállyal lépett érvénybe.


"Az Szja tv. 1. számú melléklet 7. pont 7.37. pontja alapján adómentesnek minősül

az első sikeres nyelvvizsga és az emelt szintű, idegen nyelvből tett érettségi

vizsga díjának jogszabály alapján visszatérített összege.

Az első sikeres nyelvvizsga és az első emelt szintű, idegen nyelvből tett érettségi

vizsga támogatásáról és ingyenessé tételéről szóló 1516/2017. (VIII. 14.) Korm.

határozatban foglaltak értelmében 2018. január 1-jétől azoknak a 35. életévüket be

nem töltött magánszemélyeknek térítik meg utólag a nyelvvizsga díját, akik egyes

meghatározott idegen nyelvekből (pl. angol, arab, finn, francia, héber, holland,

japán, kínai, német, olasz, orosz, portugál, spanyol, továbbá a nemzetiségek által

használt nyelvek valamelyikéből – bolgár, horvát, lengyel stb. -, valamint latin

nyelvből) első sikeres komplex középfokú (B2) nyelvvizsgát vagy azzal

egyenértékű emelt szintű idegen nyelvű érettségi vizsgát, illetőleg komplex

felsőfokú (C1) nyelvvizsgát szereznek.

A visszatérítés mértéke az adott érvre érvényes minimálbér 25 százalékának

megfelelő összeghatár, azaz 2018-ban legfeljebb 34 500 forint. Ha a magánszemély

a nyelvvizsgát nem egy időben, hanem részvizsgánként szerzi meg – még a 35.

életéve betöltését megelőzően –, akkor időben a második részvizsga díja kerülhet

megtérítésre"



2018. febr. 1. 14:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! A bemásolt kormányrendeletben megtalálható a válasz. A sikeres nyelvvizsga árát 2018. január 1.-jétől lehet visszaigényelni! Tehát a legelső turnus akik visszaigényelhetik azok, akik 2018 januárjában vizsgáztak.

Te 2017. november 21.-én szerezted meg, így rád ez a jogszabály nem vonatkozik.

2018. febr. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Azért kételkedtem, mert az áll benne, hogy 2018. 01. 01-től térítenek és nem az azután megszerzett vizsga után térítenek akkortól. Szerintem nincs helyesen megfogalmazva.
2018. febr. 3. 00:56
 3/3 anonim ***** válasza:
Kösz
2019. jan. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!