Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A szerződésemen heti 40 órás...

A szerződésemen heti 40 órás 138. 000Ft-os bejelentés szerepel. Ez mennyire elfogadható?

Figyelt kérdés
Szóval havi 138.000Ft-ra vagyok bejelentve de úgy tudom hogy 180.500Ft a minimálbéres bejelentés. Eladóként dolgozom de a szerződésemen az áll hogy "bolti kisegítő". Valaki tudja hogy milyen hátrányom származhat ebből? Mivel pár év múlva babát szeretnék ezért nem tudom hogy ezzel a bejelentéssel érdemes-e tovább dolgoznom ennél a cégnél. Illetve ha lebetegednék vagy a későbbiekben a nyugdíjam is kevesebb lesz ezáltal?

2018. febr. 2. 22:44
 1/3 anonim válasza:
100%
A 180500 forint amire te gondolsz, az a garantált bérminimum olyan munkák esetén, amelyek legalább középfokú végzettséget igényelnek. Jelen esetben a te munkaköröd, legalábbis a lejelentett, az nem igényel, így a rendes minimálra lettél bejelentve. Mivel a szociális juttatásokat bejelentett munkabér alapján számítják, így a gyed, gyes, táppénz természetesen a 138000 forint után fog járni.
2018. febr. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
87%
138000 a minimálbér, amiről te beszélsz, az a garantált bérminimum lenne, ha a munkakör igényel legalább középfokú végzettséget. És igen, a nyugdíjadat nem fogja megdobni.
2018. febr. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
74%

A minimálbért (138.000 ft) a szakképzettséget nem igénylő munkákra adják - a bolti kisegítő nem igényel semmilyen szakképzettséget.


A 180.500 ft a garantált bérminimum, ezt csak olyan munkakörökre adják meg, ami szakképzettséget igényel: pl.

ha boltvezető lennél, akkor kötelesek lennének megadni a 180 ezret.

Ha van valamilyen szakképzettséged, akkor próbálj meg olyan munkakörben elhelyezkedni - akkor megkaphatod a 180 ezret.

2018. febr. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!