Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Honnan tudhatom hogy csak...

Honnan tudhatom hogy csak bejelentett a munkáltató vagy fizette is a járulékokat utánam?

Figyelt kérdés
A Társadalombiztosítási egyéni számlámon 2017 7. hónap végéig van feltűntetve összegadat.Jól sejtem hogy az az utáni időszakra egy forint járulékot sem fizetett a munkáltató annak ellenére hogy be voltam jelentve
2018. febr. 6. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Jól sejted.
2018. febr. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Ügyfélkapun pontosan látszik, ki mikortól-meddig jelentett be.
2018. febr. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Számodra az a lényeges, hogy be voltál-e jelentve, erre vonatkozóan látod az adatokat.


Azt, hogy befizette-e a szükséges mindenfélét utánad, az állam majd szemmel tartja, te attól - ha be vagy jelentve - ugyanúgy biztosított vagy.

2018. febr. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

... inkább nem küldött bevallást...


Ugyanis az, hogy a munkáltató befizette-e a közterheket nem befolyásolhatja a fenti dolgot.


A cég havonta ad bevallást a számfejtett és KIFIZETETT bérekről. Onnan könyvelődnek tovább a dolgok az egyéni számlára, ugyanis a cég közteher befizetései nincsenek dolgozóra lebontva, az "egy adó- és járuléktömeg", nem tudod munkavállalóhoz kötni.

Ugyanis, ha csak egy részét fizeti meg, akkor elkezdenek tippelgetni, hogy ezt most melyik dolgozóhoz kössék, ki legyen az, akire azt mondják, ez után megfizettük, ez után meg nem?

Ilyen nincs! A cég összesítve (tömegben) fizeti a közterhet, tehát nem tudod, hogy melyik dolgozóhoz kötődik, és igazából nem is tartozik a dolgozóra, mivel onnantól kezdve, hogy a béredből levonta a kötelező adóelőleget és járulékokat, készfizető kezesként felel érte.


Én inkább azon vagyok, hogy a havi bevallások nem mentek be, vagy bementek ugyan, de "vagvágányra" tette a NAV, valamilyen hiba folytán (nem könyvelődött tovább), és a kijavítása valamiért még nem történt meg.

2018. febr. 7. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

... vagy még a következő lehet: Te tudod úgy, hogy még mindig be vagy jelentve, és közben csak 07. hó végéig tartott a jogviszonyod és megvezet a cég.

Tehát sok minden oka lehet, kérdezz rá a cégnél, mert mi erre innen nem tudunk válaszolni.

2018. febr. 7. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az utolsónak;


Erre azt mondom hogy a "www.ugyfelkapu.oep.hu" oldalon a "BIZTOSÍTÁSI JOVISZONY" alatt látom hogy az utolsó napig be voltam jelentve, de a "Tb egyeni számlán" az utolsó havi adat az 6 hónappal korábi mint a munkaviszony tényleges megszűnése

2018. febr. 8. 03:46
 7/7 anonim ***** válasza:

Az ügyfélkapuban az EBEV-ben mit ír a "Biztosítotti bejelentések lekérdezése" "Biztosítotti adatok biztosított részére" 2017.01.01. - 2017.12.31. időszakra?

Valamint ugyanezen időszakra szintén az EBEV-ben a "Járulékadat kivonat"-ban mi szerepel az egyes hónapoknál?

2018. febr. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!