Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Utólag, évekre visszamenőleg,...

Utólag, évekre visszamenőleg, hogyan vehető igénybe az adókedvezmény (Gluténérzékenység)? Mi a menete, mik szükségesek hozzá?

Figyelt kérdés

2018. febr. 14. 19:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kell kérned a háziorvostól vagy szakorvostól egy igazolást az adókedvezményhez - tudni fogják, mit akarsz, nyugi. Ezután pedig max 5 évre visszamenőleg tudsz önellenőrzést beadni (új adóbevallást), illetve max annyi időre, amióta a betegség fennáll.
2018. febr. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És az önellenőrzés hogy történik? Van hozzá nyomtatvány?
2018. febr. 14. 19:51
 3/4 anonim ***** válasza:
Ugyanazt a nyomtatványt kell kitölteni, mint a rendes adóbevallásnál, csak az első oldalon be kell ikszelni, hogy önellenőrzés, illetve volt még azt hiszem valami plusz lap is, ahova be kell írni, hoyg melyik adénem, mekkora összeg. Én anno itt gyakorin olvasgattam el az ezzel foglalkozó kérdéseket, és az alapján csináltam meg, néhányadik nekifutásra sikerült is.
2018. febr. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Így van. Az orvosi igazolást nem csatoljuk az önellenőrzés keretén belül elkészített bevalláshoz! Azt Neked kell megőrizned, ha kapsz egy adóhatósági ellenőrzést, akkor fel kell tudni mutatnod, hogy jogosan érvényesítettél adókedvezményt.


Adókedvezmény csak olyan betegségekre, fogyatékosságokra érvényesíthető, amely egy kormányrendeletben szerepel. Abban BMO kód alapján be lehet azonosítani, hogy érvényesíthetsz arra kedvezményt, vagy sem.


Itt a jogszabály:

[link]

2018. febr. 16. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!