Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha 20 év futamidőre veszek...

Ha 20 év futamidőre veszek lakást banki hitelből, miért kell nekem a navnak lakásvásárlási illeték címszó alatt adóznom?

Figyelt kérdés
A lakás a banké 20 évig, én miért adózzak utána? Majd 20 év múlva visszatérhetünk rá, amikor az enyém a lakás. Az önerő után persze megértem az adót, mivel az az én pénzem. Valaki magyarázza el nekem legyenszíves. Köszönöm!
2018. febr. 18. 20:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A lakás a te nevedre lesz bejegyezve, te fogod a lakás terheit viselni és te döntöd el, hogy kiadod -e, vagy sem, vagy hogy egyáltlaán mit csinálsz vele. A banknak pedig jelzálog joga lesz bejegyezve. Onnantól, hogy a pénzt kölcsönkérted, az technikailag a tiéd, csak éppenséggel azt te lakásra költöd.
2018. febr. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Azért, mert ez a törvény. Senki nem szeretne illetéket fizetni ez után, de kötelező.


Amúgy a lakás jogi értelemben a tiéd lesz, legfeljebb lesz a banknak rajta jelzálogjoga, te meg tartozni fogsz a banknak egy csomó pénzzel. Nem a bank lesz a tulajdoni lapon tulajdonosként feltüntetve.

2018. febr. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"A lakás a banké 20 évig, én miért adózzak utána?" Nem a banké, a tiéd. Az egy dolog, hogy van rajta a banknak jelzálog-bejegyzése.

És ez illeték, nem adó.

De lehet hogy jobban jársz, ha most fizeted ki nem 20 év múlva, az akkori szabályok szerint.


Ilyen erővel akkor miért te fizeted a hitelre vásárolt autó regisztrációs adóját, ÁFÁ-ját, éves teljesítményadóját/ KGFB-t?


Miért te fizeted a hitelre vett TV áramfogyasztását?

2018. febr. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ok értem, köszönöm. Ja és a tv nem hitelre van. :D
2018. febr. 18. 21:27
 5/10 anonim ***** válasza:

"Ja és a tv nem hitelre van. :D"

:-)

2018. febr. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, elég gáz, hogy egy nagy rakás pénzt fizetni kell a semmiért. CSOK helyett vagy mellett inkább ezen változtattak volna, hogy első ingatlan esetén ne kelljen már.
2018. febr. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Bak Norbert ***** válasza:
0%

Vagyonszerzési illeték, mivel a Te vagyonod.Más kérdés, hogy ebből mennyi a külső forrás.


De ha valakinek nincs pár száz ezer arra, hogy pár millió vagyon után ezt kifizesse szerintem felesleges is saját lakásban gondolkodnia.


Az elsőre meg kérhető ettől függetlenül részlet is és kedvezmény is akàr.

2018. febr. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 xswerdy ***** válasza:
Olyan konstrukció is van, amikor a futamidő alatt tényleg a banké (illetve a lizingcégé) a lakás, de az nem hitel, hanem lizing. Ekkor viszont először megveszi a lizingcég az eladótól, így ő fizet illetéket (egyébként ez kedvezményes, csak 2%), a végén meg te. Szóval ha a pénzügyi szolgáltatóé az ingatlan a futamidő alatt, akkor duplán van illeték fizetés. Nyilvánvalóan az elsőt is áthárítják rád valamilyen formában (vagy az elején, vagy beépítve a lizingdíjba).
2018. febr. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A bankár fog bele lakni 20 évig?
2018. febr. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Az elsőre meg kérhető ettől függetlenül részlet is és kedvezmény is akàr."


Kedves Norbert,


Egyrészt nem pár száz, mivel már egy 25M ingatlan esetén is 1M adóról beszélünk. Másrészt kedvezmény nincs, kizárólag 35 év alatt ha első lakás ÉS 15M alatti ingatlan esetén. Ez évekkel ezelőtt biztos jó volt, de jelenleg Budapesten egy egér lyukat nem kapsz 15M alatt úgyhogy jó ez a kedvezmény csak mire...


Persze a 12 havi kamat mentes részlet az szuper, az legalább segít. De az egészet el kéne törölni első lakás tulajdonos esetén vagy legalábbis a 15-t jóval feljebb emelni. Valamint ne az egész ingatlan értéke legyen a határ. Mert mi pl csak tulajdon részt vettünk, 10M alatt, de mégse fizethetünk kedvezményes 2% illetéket, mert a teljes ingatlan 15M feletti!


Oké, tudtuk, hogy fizetni kell, megoldjuk. Csak igazságtalannak tartom. Mi még CSOKot se kaphattunk erre, pedig két gyerek stb van, csak ugye tulajdonrészre nem lehet. Más meg 0 gyerekre kapja az akár több millió CSOKot, aztán vagy lesz gyerek vagy nem.

2018. febr. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!