Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » KATA Ha az 50 000Ft-os járulék...

Földesi Tibor kérdése:

KATA Ha az 50 000Ft-os járulékot fizetem akkor a nyugdíjbavonuláshoz minden év teljes évnek számít? Köszönettel Tibi

Figyelt kérdés
2018. febr. 19. 16:06
 1/8 anonim ***** válasza:
IGEN! Régen 222 napnak felelt meg, most már azonban 365-nek felel meg.
2018. febr. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Viszont kiemelném, hogy az ellátási alapod alig több mint 90e ft. Szóval nem lesz tőle magas nyugdíjad. Ha fontos ez neked akkor javaslom a KATA Extra-t, vagy még inkább egy önkéntes nyugdíjpénztári tagságot. Ha már nincs olyan távol a nyugdíjas kor akkor magánnyugdíjpénztárat ne önkéntest.
2018. febr. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bocsánat. Nem jól fogalmaztam. Én értem, de valójában arra értem a 90e+ összeget, hogy számításkor azzal a jövedelemmel fognak számolni. Ha jól tudom 91.800,-Ft.
2018. febr. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

igen is meg nem is.


Kétféle szolgáltai időt számolunk, egyet jogosultság, egyet pedig az összeg megállapítása céljából.

Jogosultsági szempontból minden járulékfizetéses, katás napod egy napnak számít, tehát ha 1 évig fizeted, akkor az 365 nap.


Az összeg megállapítása szempontjából azonban arányosítunk a mindenkori minimálbérhez, és itt vannak hátrányban a katások, a törvény által meghatározott járulékalapjuk ugyanis a minimálbér alatt van.

Az összeg megállapítása úgy történik, hogy kiszámoljuk az össz járulékalapot képező jövedelmet, számolunk hozzá egy osztószámot és meglesz a napi alap. Ezt évesítjük, majd elosztjuk 12-vel, ez lesz az ún. átlagkereset.

És itt buknak a katások, ugyanis itt számolunk új szolgálati időt, ahol a járulékalapot a minimálbérhez hasonlítjuk, és az így kapott szolgálati időhöz tartozó szorzószámmal szorozzuk a kapott átlagkeresetet.

Mivel a katások járulékalapja a minimálbérhez képest kb 70%, ezért 10 év kata esetén itt csak 7 év lesz a szolgálati idő. Egy év mínusz 1-2%-ot jelent a nyugdíj összegének számításánál.

2018. febr. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne írj már butaságot. Teljes szolgálati időnek számít már több mint egy éve. Ahogy írtam feljebb én is és te is a pénz nem lesz tőle még annyi sem mintha minimálbért keresne. De szolgálati időnek teljes év!
2018. febr. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ne zavarjon, hogy ebből élek.

Jogosultsági időként 365 nap, összeg számítása szempontjából arányosítás van.

2018. febr. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

és nem volt egy éve változás, mióta kata létezik, ez a felállás.

De ugyanez áll pl a részmunkaidős munkaviszonyra is.

2018. febr. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]


ajánlom figyelmedbe...

2018. febr. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!