Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha paypalon eladom a laptopom...

Ha paypalon eladom a laptopom akkor azután kell adóznom?

Figyelt kérdés

Sziasztok meghírdettem a laptopom és a gépem jofogáson és egy külföldi fószer venné meg paypallon kicsit furcsáltam de gondoltam mi baj lehet belőle.

Paypallon lenne az üzlet tehát ezután adóznom kell? 35000ft értékben lenne a biznisz ha ez számít valamit.



2018. márc. 5. 16:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem az adózással van itt baj - egyébként nem, nem kell adóznod, nem is értem, hogy jutott ez az eszedbe egy használt laptop eladásánál, ami ilyen kis összeg.


Ami viszont probléma, hogy épp most fog átverni egy úgynevezett nigériai csaló. Majd a többiek linkelnek be cikkeket, én most lusta vagyok erre, de rá is kereshetsz, a gyakorin is állandóan vannak ilyen kérdések.

"gondoltam mi baj lehet belőle" - semmi, egy olcsó laptoppal megrövidítenek, nem olyan nagy tanulópénz ez.

2018. márc. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Mert ha át utalja a pénzt és én utána küldöm el a laptopot akkor most miért is szívhatnám meg?
2018. márc. 5. 16:17
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
mert nem fog utalni, hanem küld egy kamu igazolást/számlakivonatot, hogy ő feladta a pénzt. te ezt naivan elhiszed, feladod, bukod. szóval,ha van egy csöpp eszed, gondolkozol, hogy miert akarna egy kulfoldi a jofogason toled egy hasznalt laptopot venni...gondolom angolul ir...
2018. márc. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
hát de nyilván amég a paypalomon nincs ott a pénz engem nem érdekel semmiféle szarság amit küld addig nem küldöm el a laptopomat :D
2018. márc. 5. 16:28
 5/14 A kérdező kommentje:
az érdekelne hogyha már egyszer megjelenik az összeg a számlámon akkor utána azt sehogysem nyerheti már vissza ha jól tudom.
2018. márc. 5. 16:29
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon mocsok, akkor indíthat a PayPalnál "issue"-t a pénz visszakapására. A paypal a vevőnek szeret igazat adni, neked kell tudnod igazolni feléjük, hogy te valóban elküldted a terméket (azt a terméket küldted, az ő címére adtad fel és ő át is vette). Tehát csak nyomkövetéses küldés jöhet szóba és végig minden lépést bizonyítanod kell tudni (pl.: termék rendesen be van csomagolva).
2018. márc. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hát most kaptam egy e-mail-t ami kicsit fakenak néz ki mivel a srác akivel beszéltem eredetileg az Mathias Dave érdekes módon a a cím ahova küldjem az egyiptomban van és valami Amar Adili a csávó neve :D asszem inkább nem küldöm el a notit.
2018. márc. 5. 16:52
 8/14 anonim ***** válasza:
83%
Ez trükk , küld személyiről is másolatot meg futár rendelés visszaigazolást ami gagyi . Csak pénzt nem , folyamatosan ír majd és bizonyít . Akkor ha a pénz átmenne vissza venné . De sokan elhitték és drága sport motort műszaki cuccokat küldtek el a saját költségükkel idegennek ... A hazai utánvétfutár is kockázatos ,na meg külföldön minden olcsóbb ami használt . VK oldalakon és a facen is egyre több a tróger , ezek migrik 2en már bepróbálkoztak . Lotyó is van sok aki beléd szeret és pénzt kér repülőjegyre meg taxira meg szállásra aztán kopp . Ezt valahogy jelenteni kellene a rendőrség kiberbűnöző elleni osztályánál és a fogyasztóvédelemnél ker tévéknél ....
2018. márc. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
45%
Válaszolj neki hogy : csicska koszos arab sperma lebuktál és jelzed mindenhol a tetűt ahol éred ...
2018. márc. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
áh még húzom az agyát kicsit :D most azt mondja h adjam fel a western unionnál 190k huf kp társaságában és akkor kaphatom meg a paypalra a pénzem ha ezt megtettem nem igazán értem az összefüggést
2018. márc. 5. 17:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!