Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adószámos magánszemély mennyit...

Adószámos magánszemély mennyit adózik?

Figyelt kérdés

Szeretnék kézzel készült termékeket árulni de nem tudom hogy megy ez.

Meddig tudom árulni a termékeimet hogy az ne számítson rendszeresnek ill.ha kiviszem a vásárba eladni havonta 1-2 az rendszeresnek mínősül?


2018. márc. 5. 16:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Adószámos magánszemély adózása meglehetősen bonyolult, bevétel, stb. függő - most nem írnám le.

Tagja vagyok egy vállalkozó csoportnak, de még ott is "sírva könyörögnek" egy olyan könyvelőért, aki nem rohan el sikítva, ha meghallja, hogy adószámos magánszemélynek kéne adóbevallást csinálni :-)


Javaslom, írd be a keresőbe, hogy adószámos magánszemély adózása és tanulmányozd, amit kihoz.

Ne csodálkozz, ha nem fogod érteni, ez normális állapot lesz :D

2018. márc. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Értékesítési céllal eladott egyetlen szem termék is adóköteles. Amire te gondolsz, az a használt tulajdon eladása, annál van évi 600e Ft felső határ, ez nálad nem játszik.


Keress meg egy könyvelőt, ő mindent kiszámol neked pontosan.

2018. márc. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

első, persze...

Semmivel nem bonyolultabb bármi másnál.

2018. márc. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Bak Norbert ***** válasza:
22%

:-) Se 600.000-es használt, sem ev. Adószámosként magam csináltam a bevallást is, pláne hogy éves 600.000 ft alatt nem is adóköteles jövedelem volt benne, de nem a használt miatt.


Ne te vidd vásárba, hanem a bizományba leszerződött ev.


olvasd el ezt:


[link]



Míg nem éri meg evként csináld így.

2018. márc. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!