Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan igényelhetem azt, hogy...

Hogyan igényelhetem azt, hogy az adóbevallásomat a NAV csinálja meg helyettem?

Figyelt kérdés
Üdv, életem első adóbevallását kellene lassan megcsinálnom, de hallottam, hogy valahogy el lehet kerülni, hogy meg kelljen csinálnom sajátkezűleg, a NAV által, ha jól tudom. Ezt hol lehet igényelni?

2018. márc. 12. 01:39
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

A NAV a magánszemélyeknek automatikusan elkészíti a bevallását, nem kell kérni.

Gond akkor van, ha nincs ügyfélkapud, mert oda küldi el megtekintésre, adott esetben javításra.

Március 19-ig még kérheted, hogy postázzák részedre:

[link]

2018. márc. 12. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

"Gond akkor van, ha nincs ügyfélkapud, mert oda küldi el megtekintésre, adott esetben javításra. "


Így van, ahogy egyes írta, csak annyit tennék hozzá, hogy akkor sincs gond, ha nincs Ügyfélkapud, mert bármelyik okmányirodában, kormánygivatal ügyfélszolgálatán, nav ügyfélszolgálaton regisztrálhatsz. Későbbiek során megkönnyíti az életedet, ha van Ügyfélkapus regisztrációd, mert elektronikusan lehet igényelni erkölcsit (szokták munkahelyek kérni), stb. - sok mindent lehet ezen keresztül intézni.

2018. márc. 12. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem pl. szólt, hogy lejár a jogsim, ami tök jól jött, mert azt hittem csak félév múlva fog. :)


Szóval automatikusan elkészíti és ha van ügyfélkapud, akkor meg is tudod nézni, el tudod fogadni, ha nincs, akkor kérheted a postázását.

2018. márc. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igazatok van, megnéztem az ügyfélkapumat, volt is valami tervezetről szóló üzenetem, amiben értesítettek, hogy megcsinálták az adóbevallási tervezetemet, és arra kértek, hasonlítsam össze valami munkáltatói iratokkal, ezzel kell még foglalkoznom? Kell esetleg választ írnom rá, vagy valamilyen papírmunkát végeznem, vagy ez a levél igazából már a vége, és meg is csinálták volna?
2018. márc. 12. 12:57
 5/6 anonim ***** válasza:

"és arra kértek, hasonlítsam össze valami munkáltatói iratokkal"


Biztos meglepő lesz, amit írok... az most a dolgod, hogy a tervezetet összehasonlítod a munkáltatótól kapott papírral. Ha stimmelnek az adatok, nincs további teendőd.

2018. márc. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2018. márc. 12. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!