Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha nincs cím, nincs adószám?

Ha nincs cím, nincs adószám?

Figyelt kérdés
Megszűnt tavaly az állandó lakcímem, a jelenlegi lakcímemre pedig nem tudok bejelentkezni. Ebben az esetben megmarad az adószámom? Ez többek közt azért is fontos, mert olyan szolgáltatást szeretnék igénybe venni, aminek feltétele hogy legyen adószámom.

2018. márc. 12. 20:30
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
Az adoszamod megmarad, akarhova koltozol, vagy nem koltozol. A szemelyi igazolvany szamod sem fog soha valtozni az adoszamod sem.
2018. márc. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Adószáma vállalkozóknak és cégeknek van, biztos nem az adóazonosító jeledről beszélsz?
2018. márc. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%

A kérdés ennél bonyolultabb. Mert akár adószámos magánszemély vagy, akár egyéni vállalkozó, kell egy (székhely) cím pl. ha ki akarod állítani a számlát, vagy ha kérsz számlát. A NAV pedig ellenőrizheti az adózó címét és ha nem találja a címen (pl. visszamegy az ajánlott levél azzal, hogy ismeretlen címzett), akkor a NAV felfüggeszti azt az adószámot (ez cégekre is ugyanúgy igaz). Tehát szerintem nem lehet érvényes az adószámod abban az esetben, ha nincs érvényes székhely nyilvántartva a NAV-nál (És ha jól tudom, adószámos magánszemélynél ez a cím azonos a lakóhely címével. Vállalkozó esetében lehet külön székhely cím is, viszont vállalkozó meg csak az lehet, akinek van állandó lakóhelye.) Legegyszerűbb, ha EBEV-en lekérdezed a törzsadatoknál, milyen állapot szerepel ott.

Az adóazonosító jeled viszont ettől még érvényes marad és nem is változik.

(Az adószám törzsrésze sem szokott változni. A többi része meg ugye változhat, mert az meg az ÁFAkódot és a területileg illetékes adóhatóságot jelöli.)

2018. márc. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam valóban, tehát az adókártyára és az adóazonosítóra gondoltam. Nincs vállalkozásom. (Még, bár szeretnék de amíg ez a helyzet van, pont a székhely miatt nem tudom megoldani)
2018. márc. 13. 09:11
 5/5 xswerdy ***** válasza:
85%
az adóazonosítód természetesen érvényes marad.
2018. márc. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!