Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Munkaviszony mellett, hogyan...

Munkaviszony mellett, hogyan adózik a megbízási díj?

Figyelt kérdés
Heti 40 órás munkaviszonyban állok és mellette egy másik szervezettől kapok megbízási díjat, ami havonta bruttó 30.000 Ft. Az lenne a kérdésem, hogy jogosan vonják le a megbízási díjból a nyugdíjjárulékot és a természetbeni-pénzbeni egészségbiztosítási járulékot? Úgy tudom, hogy hogyha a minimálbér 30%-át nem éri el, akkor nem kellene levonni. Nyilatkoztam, hogy a 10%-os költséghányadot választom.

2018. márc. 13. 00:11
 1/1 anonim ***** válasza:

Így kapásból azt mondom, hogy nem kellene vonni járulékokat.

De ezt befolyásolja az is, hogy milyen időszakra kaptad ezt az összeget. Ha teljes hónapra szól a megbízási szerződés, amire kaptad, akkor rossz a járulék-fizetési kötelezettség meghatározása, ha rövidebb időre szól, akkor arányosan kell venni a minimálbért is hozzá.

"Hülye" példa: 2 nap alatt végeztél a feladattal, tehát lejárt a megbízásod, és erre kaptál 30 ezer forintot, akkor jogos a járulék levonása, valamint arra a 2 napra a munkáltató biztosítottként bejelent a NAV-hoz visszamenőleg. Oka: minimálbér 138.000: 30 nap x 2 nap = 4.600,- Ft-ot meghaladja a 2 napra kapott megbízási díj összege, tehát jogos a járulék levonása.


Remélem érthető voltam... :)

2018. márc. 13. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!