Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyéni vállalkozás folytatásak...

Egyéni vállalkozás folytatásakor milyen nyomtatványokat kell beadni?

Figyelt kérdés

Főállású (ÁFA mentes) egyéni vállalkozó szüneteltette a tevékenységét. Ez időre bejelentkezett az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésére is.

Most folytatja tevékenységét. Milyen nyomtatványokat kell beadni?

A T1041 rendben van, helyi adó szintén. Jól gondolom, hogy a T1011-et nem kell beadni (legalábbis a kitöltési útmutatóból nekem ez jön le)?

Ezen kívül van még valami?


2018. márc. 18. 23:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésének a végét is be kell jelenteni ugyanazon a nyomtatványon, amin a kezdetét.
2018. márc. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem vitatkozni akarok, de akkor mit jelent ez (kitöltési útmutató):

"A fizetési kötelezettség megszűnését nem kell bejelenteni, ha e fizetési kötelezettség biztosítással járó olyan jogviszony létesítése miatt szűnik meg, amelyet az állami adó- és vámhatósághoz a munkáltató, foglalkoztató, illetve egyéni vállalkozás létesítéséről az önfoglalkoztató egyéni vállalkozó, vagy a biztosított mezőgazdasági őstermelő bejelentett."


Ebben az esetben milyen okiratot kell csatolni a nyomtatványhoz, mely bizonyítja a további egészségbiztosítási jogosultságot? Talán a beadott T1041-et?


És ezen kívül más beadnivaló?

2018. márc. 19. 00:22
 3/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Én is úgy tudtam, hogy nem kell, de egyéb dolog miatt be kellett mennem szüneteltetés vége után pár hónappal a NAV ügyfélszolgálatra, és ott mondták, hogy azt is ki kellett volna töltenem, mert addig nem törlik a kötelezettséget, és mínuszban van tőle a folyószámlám. Ott helyben meg is csináltuk. Én sem értem, mert ugyanakkor meg fizettem minden hónapban az 50 ezer forintot, gondolhatják, hogy a kettő eleve üti egymást.

Bár mondjuk számomra már az érthetetlen, hogy ha az ügyfélkapun bejelentem a vállalkozás szüneteltetését, arról külön űrlapon utána a NAV-ot miért kell értesítenem. Nem tudnak a 21. században összehozni egy közös adatbázist?

2018. márc. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! Ment a zöld kéz.

Ez tényleg érthetetlen, és ultra gáz, de hát kicsik vagyunk mi ahhoz, hogy mindezeket megértsük.

2018. márc. 19. 22:19
 5/6 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy a nyomtatványon lesz olyan, hogy igazolást kell küldeni arról, hogy miért nem vagy már kötelezett, de azzal ne foglalkozz. Legalább ott szerencsére be tudják azonosítani a szüneteltetés végét külön papír nélkül is.
2018. márc. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Valami más nyomtatványt kell beadnom ezeken kívül?

2018. márc. 20. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!