Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nem vagyok bejelentve a...

Nem vagyok bejelentve a munkahelyemen! Dolgozom! Hol tudnék bejelentést tenni? Oké, NAV-nál, de telefonon, email-ben?

Figyelt kérdés
2018. márc. 19. 10:27
 1/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
86%

Első körben a munkáltatónál érdemes érdeklődni, hogy ez miért van. Aztán szerintem itt:

Nemzetgazdasági Minisztérium

Foglalkoztatás-felügyeleti Főosztály

1054 Budapest, Kálmán Imre u. 2.

Postacím: 1369 Budapest, Pf.: 481.

Telefon: (06 1) 896-2902

Fax: (06 1) 795-0880

Email: foglalkoztatas.felugyeleti-foo@ngm.gov.hu


De arra készülj, hogy utána esetleg nem csak bejelentve nem leszel, hanem dolgozni sem fogsz.

2018. márc. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

A kormányhivalatok irodáiban kérhetsz jogviszony ellenőrzést.

Ha probléma van, ott tájékoztatnak arról, mit tehetsz.


Miből gondolod, hogy nem vagy bejelentve?

2018. márc. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget!

Nem is szeretnék már náluk dolgozni. Sok a probléma.

2018. márc. 19. 10:57
 4/7 A kérdező kommentje:
Ügyfélkapun néztem.
2018. márc. 19. 10:58
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

Még mindig lehet egy kört futni a kormányhivatallal, ugyanis rendszeresen előfordul, hogy hibásan jelentenek.

Viszont ha nem akarsz fizetni, neked kell bizonyítanod, hogy tőled levonták a járulékot (praktikusan maga a fizupapír/tavalyi adóelszámolás erre teljesen alkalmas)

2018. márc. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
81%

Egy pillanatra álljunk csak meg...

Ma már elég gyakran alkalmazzák a munkáltatók az egyszerűsített foglalkoztatást, ami nem normál munkaviszonynak felel meg, mégis legális, csak sok munkavállaló "meg van vezetve", mert azt hiszi, ez is munkaviszony.

Egyszerüsített foglalkoztatásnál napi bejelentés van, egy hónapban max 15 napot dolgozhatsz és a TB-t nem fizeti a munkáltató - azt magadnak kell fizetni (havi 7300 ft), és nem jár táppénz sem ilyenkor

Viszont az egyszerűsített foglalkoztatás is beleszámít a nyugdíjba olyan munkaviszony is meg nem is... :-)


Nem lehet, hogy erről van szó?

2018. márc. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
78%
Az igaz, de az EFO-s jogviszonyt is be kell jelenteni, tehát az ügyfélkapun keresztül az is ellenőrizhető.
2018. márc. 20. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!