Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha nem volt jövedelmem, de...

Ha nem volt jövedelmem, de fizettem a tb-t magam után, akkor hogy töltöm ki az adóbevallást?

Figyelt kérdés
jövedelemhez meg mindenhova 0-t irok, de tb-t valahol fel kell tüntetni?hogy én fizettem? hogy mennyit fizettem be tavaly?köszönöm

2018. márc. 20. 09:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem kell csinálnod bevallást...
2018. márc. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de az elmúlt 12 évben csináltam, azt mondták, ha nincs jövedelem, nullasat kell csinálni. Az oké, csak a tb- nem tiszta.
2018. márc. 20. 10:09
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Jó, akkor majd egy nálam tájékozottabb megmondja.

Azonban én tapasztalatból mondtam, amit mondtam.

Nullás bevallást sosem csináltam. Nem szóltak érte.

De ettől még tévedhetek.

2018. márc. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%
Ha nem volt jövedelmed, nem kell adóbevallást készíteni. Nem véletlen nem kaptál a NAV-ol sem tervezetet.
2018. márc. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha nincs adóköteles jövedelmed, akkor soha nem kellett bevallást készíteni.

"Nullás" bevallást a vállalkozásoknak kell készíteni még akkor is, ha nincs mit bevallani. Magánszemélynek soha! Ez eddig is így volt. 12 évvel ezelőtt is...


A"TB" az nem egy adó, hanem egy járulékfajta. Hivatalos neve: Egészségügyi szolgáltatási járulék. Független a jövedelemtől, nincs köze a SZEMÉLYI JÖVEDELEMADÓ bevalláshoz még akkor sem, ha a járulékot az adóhivatal tartja nyilván és szedi be.


Tehát nem kell bevallást készítened!

2018. márc. 21. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

... tudom, most jönnek azok, akik azt mondják, hogy kellett nekik magánszemélyként nullás bevallást készíteni.


Ez a ritka kategória és akkor van rákényszerülve az ember, ha nullás igazolásra van szüksége az adóhivataltól. Ilyenkor az adóhivatal csak akkor állítja ki a nullás igazolást, ha az előző 5 évre visszamenőleg van beadva bevallás. Még akkor is, ha egyébként nem kellett beadni bevallást.

Ez azért van, mert a NAV nem tudhatja, hogy miért nincs egy adott évre beérkezett bevallás. Azért, mert a magánszemély elfelejtette beadni, vagy azért, mert egyébként sem kellett volna. Ilyenkor kérik visszamenőleg a bevallások benyújtását még akkor is, ha egyébként nem kellene (nullásan).


De ha nincs szükséges adóigazolásra, akkor nem kell foglalkoznod bevallással sem. Nullással sem. :)

2018. márc. 21. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!