Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha támogatói jegyek eladásából...

Ha támogatói jegyek eladásából szeretnék pénzt gyűjteni, azután hogyan kell adózni?

Figyelt kérdés
Magán célra szeretném a pénzt gyűjteni, 100 forintért megvehető támogatójegyekkel, van ennek bármilyen jogi kikötése? Köszönöm a válaszokat!

2018. márc. 24. 17:30
 1/2 anonim ***** válasza:
2018. márc. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Mivel nincs autó az egész családban és így gyakorlatilag normális munkát is képtelen vagyok elvállalni, mivel itt eléggé rossz a tömegközlekedés, ezért azt gondoltam, hogy kiállnék az utcára egy nagyvárosban és támogatójegyeket adnék el embereknek 100 forint vagy nagyobb értékben darabját. Lehet nem válna be az ötlet, de egy próbát megér. Ilyen esetben milyen adózási kötelezettségem volna, mert a fenti linkben nem találtam hasonló dologra kitételt. Pl. a jobbik is gyűjtött pénzt az emberektől, miután a számvevőszék megbüntette őket, hogyan lehet ilyen magáncélú dolgokra pénzt gyűjteni törvényesen?
2018. márc. 24. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!