Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ingatlanom értékesítése utáni...

Ingatlanom értékesítése utáni költségeim? Fő kérdés, h kihez forduljak, aki szakszerű tanáccsal tud el látni? Konkrét címeket is várok.

Figyelt kérdés

egyenes ágon örököltem (egy panellakás)ingatlant. hagyatékátadó végzés van...

jelzáloggal terhelt. nagyon sok kérdésem van.


mennyi adót kell fizetnem értékesítés után?


értéknövelő beruházásnak számít a panelprogramo költsége amit én fizettem meg?(szigetelt, fütéskorszerűsített)



2018. márc. 28. 00:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Helyi Földhivatal!
2018. márc. 28. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azt már most el tudom mondani, hogy ha jelzáloggal terhelt, akkor először ki kell fizetnia jelzálognak megfelelő összeget, leveszik a jelzálogot és csak utána tudod eladni a vevőnek.
2018. márc. 28. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Nosco ***** válasza:

2 és válaszoló téved!

Mi is örököltünk egy házat a testvéreimmel. Simán el tudtuk adni. A banknak jeleztük ahol a hitel volt, hogy van a házra vevő. Engedélyezze a bank az eladást és ment minden a maga útján. A többit már az ügyvéd és a vevő intézett!

2018. márc. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3-as, nem, nem tévedek (2-es vagyok) - azért, mert Te nem ismered, azért vannak olyan esetek, amikor másképp működik.


Kollégám úgy adta el a házát, hogy a vevő előleget fizetett neki, az eladó (kollégám) ebből kifizette a jelzálog értékét, majd ezek után levették a jelzálogot róla és így meg tudta venni a vevő.


Itt egyébként elég sok kérdésedre választ kapsz:

[link]

2018. márc. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
85%

Nosco is jól tudja!


Vagy kifizetik azt a tartozást, amire a jelzálogjog be lett jegyezve, és utána értékesítik, vagy engedélyt kérnek a jelzálogjogosulttól az ingatlan értékesítésére, és úgy is lehet értékesíteni.


Szóval ne vitatkozzatok, felesleges.

"A feladat mindkét megoldása jó!".

2018. márc. 31. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!