Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyéni vállalkozónak a lakcímv...

Egyéni vállalkozónak a lakcímváltozását be kell jelenteni valahova?

Figyelt kérdés

Ha egy egyéni vállalkozónak változik a lakcíme, azonban a székhelye, telephelyei változatlanok, akkor be kell valahova jelenteni?

Gondolok itt akár a NAV-ra, akár a Webes ügysegédre, akár az önkormányzat adóosztályának, vagy bárki másnak?


2018. ápr. 6. 00:23
 1/2 TappancsMancs ***** válasza:
A lakcím változás bejelentése valójában kötelező még ha a köztudatban nem is ez rögződött. Független a vállalkozástól és természetesen az összes hivatalban ahol dolgod van és rögzítve vagy oda be kell jelenteni, különben a postát se tudják kiküldeni. Érdemes átnézni a nem hivatalokat is mint internetes regisztrációk címzése, közművek, bank, telefon internet, stb. 3 napon belül kell. Ha érdekel mutatok jogszabályt is.
2018. ápr. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem tudom, de nem mindenben lehet igazad.

Az, hogy bankoknak, közműveknek a levelezés és számlázás miatt bejelentem, az természetes......

de például a Webes ügysegéden a vállalkozás menüpontban megnéztem, és nincs olyan hely, ahol be lehetne ilyesmit jelenteni, sőt hossza tanulmányozás után vettem észre, hogy az egyéni vállalkozó menüpontban van egy olyan, hogy személyes adatok. Ott például már automatikusan az új cím szerepel, tehát a bejelentésnek nem lenne értelme.

Az önkormányzat adóosztályán azt mondták, ha a székhely, telephely nem változik, és a székhelyen továbbra is fogadni tudom a leveleket, akkor őket nem érdekli a lakcímváltozás. Ráadásul, mivel a gépkocsim forgalmijában átirattal a lakcímet (amit mint megtudtam egy ideje szintén nem kötelező), ezt sem kell bejelenteni az adóosztályon, a jövő évi súlyadót már az új címem szerinti önkormányzat fogja kivetni.

A NAV pedig mint tudjuk, azt is tudja, hogy épp ma milyen bugyit vettem fel, tehát erről is biztosan tud hivatalból (bár csak feltételezem)

2018. ápr. 7. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!