Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell-e adózzak utánuk?

Kell-e adózzak utánuk?

Figyelt kérdés

Ha külföldről rendelek termékeket, és eladom őket az interneten (jófogás), akkor kell-e adózzak? Nem fogja a 600.000 forintot meghaladni az biztos, még a 100.000-t sem szerintem.

Ha kell adózzak, akkor mennyit, olvastam sok helyen utána, de annmyiféle információ volt, hogy már belegabalyodtam!


ELŐRE IS KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT!



2018. ápr. 15. 13:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez engemet is erdekelne, de eddig nem tudtak valaszolni normalisan nekem. Kerdezz egy konyvelot. Egyebkent meg lesz tuti erre egy torveny, mert mindenki ezt akarja csinalni hirtelen.. Gondolom senki sem akar mar dolgozni szarer hugyert.
2018. ápr. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Kell, üzletszerű tevékenység
2018. ápr. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%

Logikus, hogy kell, hiszen gazdasági tevékenységet végzel. Tehát "engedély" is kell hozzá (adószámot kell kiváltani hozzá), valamint a bevallásban is kell szerepeltetni.

Az egy más kérdés, hogy kell-e fizetni utána SZJA-t vagy sem, van-e valamilyen kedvezmény ezzel kapcsolatban, vagy sem.

2018. ápr. 16. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anc ***** válasza:
Csak akkor nem kellene 600.000 Ft-ig, ha a saját használt dolgaidat árulnád. Mivel új cuccokat adnál tovább, adóköteles a tevékenység. Amúgy ha megfogadsz egy jó tanácsot, jófogás helyett inkább vaterázz, azt sokkal többen nézik.
2018. ápr. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!