Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóbevallásban (ügyfélkapun...

Adóbevallásban (ügyfélkapun keresztül) a lakás bérbeadásából származó jövedelem utáni adót miért értékeli úgy, hogy tartozásom van?

Figyelt kérdés

Az ügyfélkapun keresztül a NAV által elkészített adótervezetet kiegészítettem a lakás bérbeadásával kapott jövedelemmel (természetesen az "önálló tevékenységekből származó jövedelmek" mezőcsoportba), de tartozásnak értékeli, így beírja az éves adó összegét a "bevallás benyújtásával fizetendő adó" mezőbe. Minden hónapban napra pontosan utalom a bérbeadásból származó jövedelmem után az adót.

Járt már valaki hasonlóan? Utólag korrigálják és benyújtsam így, vagy reklamáljak a NAV-nál?



2018. ápr. 19. 15:01
 1/10 xswerdy ***** válasza:
100%
nem havonta kell utalni, hanem negyedévente. És a bevétel, meg a költségek beírása után azt is be kell írnod a megfelelő helyre, hogy az egyes negyedévekben mennyit utaltál. Akkor már ezt figyelembe véve kalkulálja, hogy mennyit kell még fizetned.
2018. ápr. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Megpróbálom akkor úgy :)
2018. ápr. 19. 19:46
 3/10 anonim ***** válasza:
Adótervezetbe nem tudom, hogy hova kell beírni, de a "szokásos" bevallás 70-74. sora szolgál arra, hogy a negyedévente meghatározott fizetési kötelezettséget, valamint a ténylegesen, általad befizetett adóelőlegek összegét beírd. Onnantól kezdve azt már nem csapja hozzá a kötelezettséghez.
2018. ápr. 20. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ha sikerült ideírom, hogy hova kell, hátha másnak is segítség lesz a későbbiekben :)
2018. ápr. 20. 08:02
 5/10 A kérdező kommentje:
Még egy utolsó kérdés. Ha többet fizetek mint 15%, akkor gondolom nyilván azt az összeget kell beírnom, hogy visszakapjam a különbözetet ugye?
2018. ápr. 20. 08:04
 6/10 xswerdy ***** válasza:
azt kell beírnod, amit az egyes negyedévekben befizettél. Ha ez több, mint a kötelezettség, akkor a végén túlfizetés fog kijönni, amit visszakérhetsz, vagy bent is hagyhatod, és akkor a következő negyedévben kevesebbet fizetsz be.
2018. ápr. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Beírtam negyedévenként a már kifizetettet a 70-73. sorba. Még mindig ugyanúgy tartozásnak írja.

Nem bénázok tovább, átadom egy könyvelőnek, ő valószínűleg 2 perc alatt orvosolja a problémát.

2018. ápr. 20. 12:01
 8/10 A kérdező kommentje:

Közben leesett, hogy a 74. sort nem töltöttem ki (ide kell beírni a ténylegesen) befizetettet. Most meg az egész befizetett összeget visszaigényelhetőnek jelzi.

Biztosan én vagyok hülye ehhez az egészhez, de tényleg nem értem már. Marad a könyvelő.

2018. ápr. 20. 12:09
 9/10 A kérdező kommentje:

Csak nem adtam fel és megvilágosodtam :) SIKERÜLT!

Mindenhol stimmel az összeg.

Az volt a probléma, hogy nem x-eltem be a 10%-os költséghányadot.

2018. ápr. 20. 12:31
 10/10 anonim ***** válasza:

Na tetszik látni,

nem kapkodva,

szépen értelmezve,

csak sikerült!


Gratulálok!

2018. ápr. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!