Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan lehet a folyamatos...

Hogyan lehet a folyamatos munkaviszonyt alkalmi munkaviszonyra cserélni szabályosan ugyanannál a cégnél?

Figyelt kérdés

2018. máj. 7. 16:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hát ne haragudj, de ezt nem értem: ha munkavállaló vagy, akkor miért akarsz LÉNYEGESEN rosszabb helyzetbe kerülni, mintha normál munkaviszonyod lenne?

Ugyanis, ha alkalmira cseréled (egyszerűsített foglalkopztatás), akkor Neked kell fizetni a TB-t (havi 7300 ft körül), nincs betegszabadság, táppénz, stb.


Ha munkáltató vagy, akkor pedig fel kell mondani a munkavállalónak (nem javaslom) és a felmondási idő lejárta után egyszerűsített foglalkoztatásban, napi bejelentéssel alkalmazni.

2018. máj. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
37%

Csak épp lehet úgy több lenne a nettója mint munkaviszonyosként.es allaskeresokent is beregisztrálhat. ugy meg mar jóval többet keres mint normál nettó munkabér 8 órában és ugyanúgy biztosítottá is válhat.


Havi 15 napot dolgozhatsz egy munkaadónàl .Ha a munkaltatodnak van más vállalkozása is akkor bejelenthet oda is a le nem fedett időszakra.

2018. máj. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

Egyik törzsvendég srác épp most váltott. Spa vezető lett hotelben 1700-as órabér napi 14 óra havi 15 nap efoba. Munkaadónak 15.000 havi járulék neki nettó 25.000/nap.


Belvarosi étteremben szinten hasonló a helyzet.Többen, két helyen is dolgoznak.


Nálam is az efora 10-szeres a túljelentkezés, normál bejelenett 40 órára meg gyakorlatilag senki.

2018. máj. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
37%
Az egyszerűsített foglalkoztatás hosszú távon kedvezőtlen megoldás a dolgozónak! Ez nem kétséges!
2018. máj. 8. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Bak Norbert, lehet, hogy Te MUNKAADÓ-ként előnyben részesíted az egyszerűsített foglalkoztatást, de a munkavállaló ugyan lehet, hogy átmenetileg jobban keres - csak épp pl. ha munkahelyi balesetet szenved, (levágja egy gép az ujját, kitöri a lábát egy rossz lépésnél,beveri a fejét és agyrázkódást kap - ezek mind megtörtént esetek) - akkor ugye nem fogsz neki 100 %-os táppénzt fizetni - meg semmilyet sem. ott marad a dolgozó munkaképtelen állapotban egy fillér nélkül - azért ezt se hallgassuk már el.
2018. máj. 8. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én csak a személyes tapasztalataimat osztom itt meg, nem elméleti kérdéseket feszegetek.


Nekem a támogatott munkaerő fő állásban negyedébe sincs az efonak ( efora fizetek átlag nettó 120.000 + 15.000 járulékot, ahelyett , hogy 8 órába eljönne a munkaügyiből ugyanaz az ember 160.000 nettóért, amire a járulék további 80-100 ezer lenne. viszont ebből minimum 70%-ot kapnám utána támogatásba, tehát havi 50-60.000 Ft-ba lenne így egy alkalmazott. Ehhez képest, inkább marad álláskereső, és dolgozik mellette máshol is alkalmi munkában hasonló feltételekkel, így munkanélküliként 200-250 -et is összehoz havonta nettóban. Én csak a munkavállalói hozzáállásról tudok nyilatkozni, amire a kereslet jóval nagyobb, mint a főállásra.


Egyébként igen van egy tb vonatkozása a dolognak, arra is írtam, hogy máshol/máshogy ugyanúgy biztosítottá válik. Mellette így meg a magasabb nettóból nem egynek van élet/baleset biztosítása, keresőképtelenség esetére is.


Emellett, akkor ennyi erővel már hozzátehetjük azt is, hogy jóval többen gondolkodnak öngondoskodásban, a magasabb nettó összegből , mint hogy járulék formájában fizessenek/kapjanak nyugdíjjárulékot , öregségi nyugdíjat minimálbérre.

2018. máj. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ennyi kombinálást írni! :)))

Tisztában vagyok mindennel, én vagyok a munkavállaló és eddig heti 10 órába voltam bejelentve. Vállalkozó vagyok, tehát biztosított maradnék alkalmi munkavállalóként is.

2018. máj. 8. 09:09
 8/11 anonim ***** válasza:
54%
Akkor adj meg minden információt, hogy ne kelljen kombinálni. Köszi!
2018. máj. 9. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem, az emberek hajlomosak kombinálni itt is más fórumokon is teljesen feleslegesen.

A kérdésem megválaszolásához nincs szükség több infóra.

2018. máj. 9. 06:22
 10/11 anonim ***** válasza:

De van szükség!


Teljesen más a felállás ebben az esetben.

2018. máj. 11. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!