Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Levelet kaptam a NAV tól,...

Levelet kaptam a NAV tól, postán kellett volna átvegyem. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Kaptam egy levelet a NAV tól, postán kellett volna átvegyem, de munka beosztásom miatt nem értem rá, így nem tudtam elmenni a postára, és vissza küldték. Mire számítsak? Mi ilyenkor a teendő?

2018. máj. 8. 14:06
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
Kikuldik megegyszer
2018. máj. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

10 napon át nem tudtad átvenni?

Menj be a navhoz, valszeg tudni fogják, mit akartak mondani.

2018. máj. 9. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%

"Menj be a navhoz, valszeg tudni fogják, mit akartak mondani."


Valszeg nem fogják tudni, hiszen a NAV egy hatalmas szervezet sok-sok osztállyal, és az ügyeket ügycsoportonként kezelik. Tehát nem mindegy, hogy melyik osztály írt neki, mert ha a bevallási osztály, akkor hiába kérdezi a végrehajtási osztály ügyintézőjét, nem fogja tudni, hogy ki, mikor és mit akart neki küldeni.


Újra küldeni se nagyon fogják, mert ha nem veszi át, akkor a 2. átadás megkísérlését követő 5. napon átvettnek minősül a levél, és joghatást vált ki annak ellenére, hogy a címzett nem vette át és fogalma sincs, hogy mi volt benne.


Talán a postai ragszám alapján valaki elő tudja vakarni az iratot, hogy melyik osztály és mit küldött. Ha ragszám sincs, akkor tű a szénakazalban...

2018. máj. 9. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A NAV időszámítása eltér a normális földitől. Ha nyolc munkanapon belül kell válaszolnod valamire, hét nap után azt írják, hogy nem válaszoltál. Saját maguknak önkényesen hosszabbítgatják meg az ügyintézési határidejüket. Nem tudnak normálisan magyarul fogalmazni. Ócska egy banda!
2018. máj. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Felesleges őket így minősíteni, hiszen Te is olyan szerszámmal dolgozol, amit a munkáltatód ad.


Hát ők is... Nem válogathatnak.

2018. máj. 13. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!