Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha eladok egy ingatlant...

Ha eladok egy ingatlant mennyi adót kell fizetni?

Figyelt kérdés
Az ingatlan mezőgazdasági épületnek van nyilvánítva, de teljesen át van építve háznak és van hozzá egy 1500 m2-es telek. Már kb. 17 éve itt lakom, de csak a fele az enyém a másik felén 6 másik tulaj osztozik. Ők lefognak mondani az én javamra hogy az egész az enyém legyen, ez már folyamatban van. Ez után elszeretném adni. Kérdésem, hogy mennyi adót kell a bevételből fizetni?
2018. máj. 9. 07:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha a másik 6 tulaj nem egyenesági rokon akkor ajandekozasi illetek 9%, plusz az igy szerzett tulajdonrész utan 15%.( ha nem költesz semmit az ingatlanra és egyből 5 éven belül el is adod és nem lesz gond a terkepmasolat, beépítettség stb. alapján és a mint mezőgazdasági ingatlan nem kell mwghirdetni elovasatlasi jogról lemondani telek szomszédnak, helyben lakónak stb.)
2018. máj. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De mielőtt eladom az a 6 ember lemond a tulajdonjogról és az egész az enyém lesz amikor eladom. És én nem megvettem hanem elajándékozták nekem még 17 éve. És mezőgazdasági épületnek van nyílvánítva nem lakóépületnek.
2018. máj. 9. 16:54
 3/3 anonim ***** válasza:

Lemondani tulajdonjogról ajándékozással, vagy adásvételivel, esetleg öröklési szerződéssel tudnak.


Ebből csak az ajándékozás díjmentes egyenes ági rokonok között. A többi visszterhes, illeték köteles.


A tulajdoni lapon lévő megnevezés miatt lehet egy beépítettségi maximális arany, vagy ha pl. zártkert, tanya akkor már a földforgalmi törvény korlátozásai is bekavarhatnak az eladásba. Mivel az ingatlan adásvételhez igyis úgyis ügyvéd kell, így előtte célszerűbb átbeszélni vele, higy ne legyen meglepetés.

2018. máj. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!