Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Londonba elek 4eve most...

Londonba elek 4eve most hazakoltozok 3-4 honap mulva. Most utolag eszembe jutott hogy otthon nem jelentettem a kulfoldre valo tavozasom mert egyik naprol a masikra jott a lehetoseg. Mit kell ilyenkor csinalni hogy ne kapjal nagyon nagy birsagot?

Figyelt kérdés
2018. máj. 16. 17:00
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Amennyiben Angliában volt bejelentett munkád, akkor a munkáltató nyilván fizette a TB-t - erről mindenképp kellene szerezned igazolást.
2018. máj. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%

Uhúúú...


E104-es nyomtatvány, és csatolod a kártyádat (egészségbiztosítás), x. dátumtól, de te kérj is tőlük írásos igazolást.


Amúgy rohadt nagy büntit fogsz kapni, 4x12 havi elmaradt tb, plusz kamatok, plusz bírság.


Ha hazamész első dolgod legyen ezt intézni - nem lesz könnyű menet.

2018. máj. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

"Amúgy rohadt nagy büntit fogsz kapni"


Még senki nem kapott büntit...


Viszont az elmaradt egészségügyi szolgáltatási járulékot biztosan hajtja már az adóhatóság.


Ahhoz, hogy visszamenőleg töröltetni lehessen, be kell szerezned a külföldi biztosítótól egy igazolást, hogy ott voltál jogosult eü. szolgáltatásra "valami" alapján.


A két állam között van kettős adózást kizáró egyezmény, tehát csak az egyik államban kell fizetned ezért. Ha kint ez rendben volt, akkor itt már nem kell. Ezt kell igazolnod a NAV felé, és kitölteni hozzá a 18T1011 számú formanyomtatványukat.


Ha előírták már a fizetendő járulékaidat, akkor arra az időre esőt, amikor kint biztosított voltál, visszamenőleg törlik.

[link]

2018. máj. 17. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Bak Norbert ***** válasza:
58%
Én sem hallottam még arról, hogy emiatt büntetek volna, vagy ha bírságolnak is, ahogy az előző írta eltörlik, az igazolásokkal. Viszont személyes tapasztalat, hogy az átfutási idő több hónap, majd a módosításokkal lehet "kék bőröndös" leszel egy ideig a tb-nél (Nekem taj számom is fel lett függesztve egyszer emiatt ) ettől függetlenül ellátnak, vehetsz ki gyógyszert stb. csak kicsit akadékoskodnak majd ezen.
2018. máj. 17. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az igazsag az hogy anno volt egy baratom kint de csak egy evet.O most 190 ezres birsagot kapott.Nekem minde rol van havi es evi elszamolasom hogy itt kint angliaba mikor menyit kerestem menyit adoztam menyi tbt fizettem es mennyi nyugdijalapot.Sajnos anyukamat megkertem ra hogy nezzen utanna de csak cikkekey masol hogy szerinte igy ugy van de megkerdezni bent eselytelen.
2018. máj. 17. 23:45
 6/7 anonim ***** válasza:
79%

"O most 190 ezres birsagot kapot'


Mondom: Nincs bírság... (A NAV ezért még nem bírságolt).

Tehetné, de nem teszi.


Nem bírság az, amit követel a NAV, hanem egészségügyi szolgáltatási járulék, amit akkor kötelező fizetni, ha valaki nem hagyta el végleges szándékkal hazánkat, és nincs itthon biztosítással járó jogviszonya (pld. munkaviszony), valamint nem tartozik a "kivételek" közé. Kivételek a kiskorúak, a nyugdíjasok, stb.


Tehát mindenki másnak fizetnie kell. A munkaviszonyodnak a béréből vonják kötelező jelleggel, akinek ilyen nincs, mert nincs munkaviszonya, annak zsebből kell fizetnie az államnak.


Ha külföldön van biztosításod, akkor itthon nem kell, mert ott megfizeted. De arról, hogy kint van biztosításod a NAV nem tud, hacsak nem jelzed felé.

Ezt kell megtenni a külföldi biztosítótól beszerzett igazolás 18T1011 számú formanyomtatványhoz csatolásával és az adóhatóság felé történő benyújtásával.


Egyébként a külföldön keletkezett biztosításodat itthon annak kezdetét követő 15 napon belül kötelező bejelenteni az egészségbiztosítási szervhez. Ha ezt megteszed, akkor nem kerülnek az adataid a NAV-hoz tartozás behajtása végett. Akkor is odakerülhetnek, ha késve jelented be, mert azt, hogy bejelentetted ugyan, de elkésve, már nem továbbítja az egészségpénztár az adóhatóság felé, hogy mégse kell járulékot előírni és behajtani.

2018. máj. 18. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hazakuldtem az evi elszamolasomat es mghatalmazast irtam edesanyamnak hogy nezen utanna.Vegul mindent sikerult elintezni mivel meg kulfoldon tartozkodok bar mivel oktoberben jottem ki igy az az ev adomentes volt igy 4 honapot majd be kell fizetnem majd.
2018. jún. 19. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!