Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A NAV akkor is megcsinálja az...

A NAV akkor is megcsinálja az adóbevallást ha nem regisztráltam márciusig és nincs ügyfélkapum?

Figyelt kérdés

Kissé zavaros nekem ez az adózás. Én minden oldalt, videót úgy értelmeztem ezzel kapcsolatban, hogy mindenkinek elkészíti a NAV de felelősséget nem válal érte. Így nagyon ajánlott megtekinteni, ellenőrizni amire annak van lehetősége aki regisztrál márciusig vagy ügyfélkapuja van.

Én megfeletkeztem mindenről. Nem regisztráltam, nincs ügyfélkapum, még adóbevallást sem készítettem de elvileg ha nem rontották el, nincs gond nem? Hiszen május 22 től az aláírásom nélkül is érvényessé teszi a NAV nem? A márciusi jelentkezési határidő csak a megtekintésről szólt, nem pedig egyfajta nyilatkozatról, hogy a NAV adóbevallást készíthessen nekem ugye?

SEGÍTSÉG!



2018. máj. 19. 08:50
 1/3 anonim ***** válasza:
79%
Kedden reggel elmész egy kormányablakba/okmányirodába, kérsz Ügyfélkapu hozzáférést, megnézed, és ha szükséges, kiegészíted. Aznap még át is lehet utalni pénzt, szóval nincs veszve semmi!
2018. máj. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
58%
Vagy bemész a NAV legközelebbi irodájába és megkéred hogy csinálják meg, kitöltesz egy papírkát, az ügyintéző is megnézni hogy van-e esetleg plusz tenni való és ennyi.
2018. máj. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
78%

Még kedden is elmehetsz ügyfélkaput csináltati, vagy bemehetsz a NAV-hoz személyesen megnézni az adóbevallásodat.

De alapvetően igen, jól gondolod, az adóbevallásod elkészült, ha nem csinálsz semmit, akkor az lesz a végleges.

2018. máj. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!