Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha határidő napján adom fel a...

Ha határidő napján adom fel a bevallást, az még jó ugye?

Figyelt kérdés

2017. Decemberében kezdtem el dolgozni...

Hétfőn jött egy levél a NAV-tól hogy mivel nem érkezett tervezet, nem tudták elkészíteni a bevallást. Kiderült a cég nem küldött valamit el a NAV-nak. be vagyok jelentve, hisz mikor bejelentettek a NAV küldött egy levelet, hogy törlik a TB fizetésemet. A lényeg, hogy a könyvelőm mára csinálta meg a bevallást, már nálam van. Mivel a posta már zárva van, itt a hosszú pünkösdi hétvége, így Kedden pont a határidő utolsó napján tudom feladni a bevallásomat. Életembe nem csináltam ilyet, ez az első. A lényeg, ha kedden adom fel, ami az utolsó feladási nap akkor a NAV még nem fog megbírságolni ugye?


Ajánlottan, vagy elsőbbségin adjam fel? Hogy biztonságosabb?



2018. máj. 19. 17:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig ajánlottan adok fel ilyesmit. Kedden még fel lehet adni, nyugi, millióan fogják ezt még utolsó nap intézni, ilyenkor a nagyobb posták direkt emiatt tovább vannak nyitva. Szóval nem vagy elkésve, ne aggódj.
2018. máj. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, kellemes hosszú hétvégét
2018. máj. 19. 20:24
 3/7 zsozsuzsa válasza:

Az, hogy be vagy jelentve, egy dolog!

A kérdés, hogy adott-e rólad adatszolgáltatást a munkáltatód a NAV felé!! Ez sokkal fontosabb kérdés!

Ha van ügyfélkapud, akkor le tudod ellenőrizni, ha nincs, akkor érdemes utána járni NAV ügyfélszolgálaton. Lehet, hogy adott le, csak nem határidőre, és ezért nem készült tervezet részedre!

Ha nem adott le, és azóta sem adott, az nagyon nagy gond.

2018. máj. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
erről küldött a NAV lebelet, hogy nem lett leadva munkáltatói/kifizetői adatszolgáltatás, így nem tudtak nekem bevallást készíteni. Főnökségnek megmutattam, és valmai SMS- nem lett elküldve, amit nekem kellett volna elküldenem, de erről én semmit nem tudtam sajnos :(
2018. máj. 20. 20:52
 5/7 A kérdező kommentje:
és ha nem adott le, az nekem nagyon nagy gond, vagy a végnek?
2018. máj. 20. 20:53
 6/7 A kérdező kommentje:

ez áll a levélben:


Tisztelt Ügyfelünk!


A Nemzeti Adó- és Vámhivatalhoz benyújtott, az adóbevallási tervezet papír alapon történő átvételére irányuló kérelmével kapcsolatban tájékoztatjuk, hogy mivel Önre vonatkozóan NEM ÉRKEZETT MUNKÁLTATÓI/KIFIZETŐI ADATSZOLGÁLTATÁS, EZÉRT ADÓBEVALLÁSI TERVEZETET AZ ÖN RÉSZÉRE NEM TUDUNK KÉSZÍTENI.

2018. máj. 20. 20:53
 7/7 zsozsuzsa válasza:

Mindkettőtöknek nagy gond! A cégnek azért, mert a levont járulékokat, adót nem fizette be az állam kasszába, ezért az ő bokáját ütik meg. Neked meg azért, mert évek múlva, amikor majd, esetleg talán el akarsz menni nyugdíjba, minden nap számít...

Ja, és ha mondjuk táppénzre akarsz menni, mert beteg vagy, nem fogsz táppénzt kapni, mert a cég nem fizette be utánad a járulékokat. Illetve nagyon macerás lesz az egész.

2018. máj. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!