Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A NAV-nál miért nem értenek...

A NAV-nál miért nem értenek az adózáshoz?

Figyelt kérdés

Felkerestem a NAV-nak az egyik kirendeltségét adózás ügyben, mert nem tudtam hogyan kell egy kisebb (pár ezer forintos) összeg után adózni, azonban nem tudtak segíteni. Azt mondták keressek fel egy könyvelőt, amire semmi pénzem nincs, mert teljesen le vagyok égve pénzügyileg.


Amúgy tök érdekes, hogy a NAV-nál nem értenek az adózáshoz. Ez vajon miért lehet?



2018. máj. 20. 12:40
 1/3 zsozsuzsa válasza:
79%

És mi lenne a kérdésed? Ahogy nézem, vannak itt akik lehet tudnák a választ a kérdésre. ;)

Az egy dolog, hogy a NAV-nál nem tudtak válaszolni, erre a kérdésre mi sem fogunk tudni válaszolni, hogy ők, ott miért nem tudták.

2018. máj. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Mindegy már, megoldottam.


A NAV kirendeltséget, amit felkerestem, ott nem értettek ahhoz, hogy hogyan kell "távmunka" után adózni. Pedig össze-vissza telefonált az ügyfélszolgálatis, akihez beosztottak, hogy távmunka esetén mi van (önálló tevékenységnek minősül-e vagy sem, amit csináltam + hasonló finomságok). (És még a telefonálgatással sem sikerült megtudni többet.) Úgy tűnik nem túl szokványos dologban kerestem fel, pedig háááát ezeket már nem ma találták fel, amikért pár ezer forintot sikeredett összekapirgálnom. :D


Egyébként az volt a kérdésem, hogy a NAV-nál miért nem értenek az adózáshoz. Erre miért nem lehet válaszolni?

2018. máj. 20. 17:28
 3/3 anonim ***** válasza:

Talán az sem ártana, ha te is tudnád pontosan, mit értesz távmunka alatt, milyen szerződéssel, milyen formában kívánod végezni, mert az lehet:

-munkaviszony

-megbízási viszony

-önálló tevékenység

-egyéb jogcímen kapott jövedelem

-vállalkozás

stb.

2018. máj. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!