Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen adózási formában...

Milyen adózási formában tudnám elkezdeni a futárkodást?

Figyelt kérdés

Pár hónapja láttam, hogy vállalkozóként el tudnék helyezkedni a netpincérnél és a Wolf ételszállító cégnél.

KATA-zni sajnos nem tudok, így ezt ne írjátok.



2018. máj. 26. 17:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Miért nem tudsz katázni? A legolcsóbb lenne.
2018. máj. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"KATA-zni sajnos nem tudok"


És miért nem?

Egyébként az egyéni vállalkozónak nem csak a KATA adózása van, hanem az szja szerinti, tételes költségelszámolásos is - de annak lényegesen több adót kell fizetni.

2018. máj. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Pl. már az ingatlan bérbeadás már kizárja a katát. A kata hol lenne olcsóbb a 0 ft járuléktól, vagy az azokon felüli adókedvezmények érvényesítésétől? ( Azt sem írta hogy fő vagy mellékállás lenne )
2018. máj. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Lehet kidobták a Kata alól, és még nem kezdheti újra.


Még kéne némi infó.

2018. máj. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Azért nem tudok KATÁ-zni meg ebben az évben szüntettem meg. Jövő januárig meg nem akarok várni.

Főállásban csinálnám.

Van egy kiadott lakásom és egy nyugdíjas anyukám.

Mit lehet ebből kihozni?

2018. máj. 26. 17:35
 6/9 A kérdező kommentje:

A munkáról röviden:


Van egy ételkiszállítás szervezéssel foglalkozó cég: Wolf, Netpincér stb.. Nekik lennék futárként az alvállalkozójuk. Ez a cég jó pár étteremmel, pizzériával van kapcsolatban. Az étterem a megrendelést leadja annak a cégnak akivel én kapcsolatban állok és ők tovább adják a rendelést az applikáción keresztül nekem.

A rendelést ha elfogadom, akkor elmegyek az étterembe, igazolom magam, elviszem a kaját a megrendelőhöz, átadom neki a kaját, az applikációban a megrendelő kipipálja, hogy átvette a terméket, én meg azt, hogy átadtam.

Megkapom a címpénzt, az órabért és jó esetben a jattot aztán csókolom.

Motorral csinálnám szóval jó lenne ha leírható lenne legalább az üzemanyag költség.

Ki mit ajánl?

2018. máj. 26. 17:41
 7/9 anonim ***** válasza:
Anyukád ev. lenne ( másodállású szja szerint 0 Ft), Te meg alkalmi munkában futárkodnál nála ( 15.000 Ft/ hó járulék).
2018. máj. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Motort meg ha a Tied szívességi használatra átadod anyudnak, és költségek leírhatók, áfakörösként szervíz ktg áfája pl. vissza is igényelhető.
2018. máj. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Pl. már az ingatlan bérbeadás már kizárja a katát.


CSak akkor, ha a bérbeadást is vállalkozóként csinálja...

2018. máj. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!