Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adó visszatérítést mennyi idő...

Andi8133 kérdése:

Adó visszatérítést mennyi idő után utalnak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az adóbevallás beérkezésétől mikortól kezdik utalni a visszaigényelt összeget? Köszönöm,ha valaki válaszol.
2018. máj. 30. 07:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Én 2 hét alatt megkaptam.

Igaz, már februárban beküldtem a bevallást.


Aki májusban küldi a határidő előtt épphogy, az talán augusztusban megkapja...

2018. máj. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A beérkezéstől számított 30 nap múlva. Nekem az elmúlt években mindig +/- 1 nappal azelőtt/azután a számlámon volt a pénz, mint amit kiszámoltam.
2018. máj. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Május 2.án adtam postára. (ajánlva,elsőbbségivel ) Akkor elvileg várható júniusban. Köszönöm a válaszokat!
2018. máj. 30. 12:00
 4/7 anonim ***** válasza:

A beérkezéstől számított "bármikor" küldheti az adóhatóság. A 30 nap azért terjedt el, mert ha 30 napon belül indítja el az utalást (lakcímre, bankszámlára), akkor nem kell késedelmi kamatot fizetnie rá. Ha 30 napon túl, akkor kell.

Ezért is próbálják tartani a "határidőt".


Mielőtt bárki negatívan szólna hozzá, én kaptam vissza nagyon elkésve összeget, és küldték vele együtt a kamatot is.

2018. máj. 31. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az jutott még eszembe,hogy ha valami probléma van a bevallással, akkor erről a levelet is 30 nap elteltével kezdik kiküldeni? És a 30 az 30 munkanap, vagy hétvégékkel együtt 30 nap. Köszönöm ha még válaszol erre valaki.
2018. jún. 4. 08:01
 6/7 anonim ***** válasza:

Mindent naptári napban számolunk, ha a jogszabály konkrétan nem munkanapot ír.


Gond esetén nem várnak 30 napig, aztán kezdenek mocorogni, hanem amint kiderült a probléma, kezdik intézni.

2018. jún. 5. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Mindenkinek a válaszokat! Mint előzőekben írtam május 2.án adtam postára, és tegnap megérkezett a számlára.
2018. jún. 5. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!