Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Amerikabol vásárolt termékek...

Amerikabol vásárolt termékek utáni adózás. Magánszemély ajándékkent postázta. Büntetoeljaras indítható ezügyben?

Figyelt kérdés

A csomagot lefoglalta a posta/nav és igazolni kell a termékek értékét. Utólag kiderült hogy a termékek valós értékének a fele lett bevallva. Az amerikában lévő személy ar alatt szerezte be a termékeket viszont a hivatalos összeg szerepel a rendelésben kiáltott szamlaban.

Miután bevallom a hivatalos összeget és elküldöm a számlákat a tényleges összeggel rajta indíthatnak valami eljárást,penzbirsagot ellenem amiért nem a valós adatokat adtam meg vagy csak egyszeruen ki kell fizetnem a vamkotelezettseget?



#büntetés #posta #NAV #vamkotelezettseg
2018. jún. 2. 12:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Na, tegyük helyre ezt a zagyvaságot amit írtál, mert így nem lehet megválaszolni...


1. Ha magánszemély ADJÁNDÉKKÉNT postázta akkor miféle számláról beszélsz?

2. Ki vallott be milyen értéket? Arról beszélsz, hogy a feladó mit írt rá értékként a csomagra vagy arról, hogy mikor a NAV téged megkeresett akkor te csak a valós összeg felét próbáltad meg bevallani?

3. Hol / mikor adtál meg valótlan adatokat és kinek?

2018. jún. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A csomagot lefoglaltak. Be kellett vallani az adatokat hogy minek mennyi volt az értéke. Én vallottam be az adatokat,emailben lett elküldve nekik. Én tényleg úgy vettem meg a termékeket hogy azoknak körülbelül a felét kellett kifizetni mert az ismerosomnek vannak protekcio így olcsóbban be tudta szerezni nekem, de a megvásárolt termék szamlajaban a rendes összeg szerepel. Szóval elküldenem nekik az e-mailt a termékek eredeti árával és azok emailben kapott szamlajaval. Csak miután először az összeg felét adtam meg nekik utána meg a tényleges összeget, emiatt félek, hogy valamilyen büntetést kaphatok e? (Mert gondolom őket hidegen hagyja hogy én mennyit fizettem ténylegesen, ha a számlán más összeg van)
2018. jún. 2. 12:49
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem. Neked AZT KELL bevallanod amit fizettél érte. Ha egy 1000$-os terméket te meg tudtál venni 500$-ért akkor azt. Viszont ezt bizonyítanod kell, hogy te ennyit fizettél érte. Ha ezt meg tudod tenni akkor semmiféle retorzióra nem kell számítanod.


Viszont azzal, hogy össze vissza küldözgettél mindenfélét a NAV-nak egész biztos lehetsz benne, hogy a magasabb összeg után fognak adóztatni és tedd össze a két kezed, ha nem büntetnek meg. Mert a NAV-nak hamis értéket bevallani még csak nem is szabálysértés, hanem BŰNCSELEKMÉNY!

2018. jún. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!