Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » TB kiskönyvbe bejegyzik azt...

TB kiskönyvbe bejegyzik azt hogy mennyit voltam táppénzen?

Figyelt kérdés
Vagy csak a munkaviszony kezdetét és végét meg a munkanélküli segélyt?
2018. jún. 3. 12:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
Ha a munkahely egyben kifizetőhely is, akkor bejegyzik. Ha nem az, akkor nem jegyzik be.
2018. jún. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
Tb kifizetőhely esetén a munkaviszony megszűnése előtti 730 napban táppénzen, gyermekápoláson töltött napokat bejegyzik, sőt az igazolatlan hiányzásokag és a fiz nélküli szabikat is.
2018. jún. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%
Vicces, hogy 23%-ra lettem lepontozva, szinte minden nap van leszámolóm akinek ki kell adnom a TB kiskönyvét, és igen a jogszabályi hátteret is ismerem hozzá, de ti biztos jobban tudjátok.
2018. jún. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Fizetési nélküli szabikat? Igazolatlant? Minek??

Én nem pontoztalak le, felpontoztalak!


Amúgy ha valaki sokat volt táppénzen és fizetés nélkülin neki hova írják be, bele se fér.. :-) Sok könyv kell akkor.

2018. jún. 3. 16:58
 5/13 anonim ***** válasza:

# 4: Ne okoskodjál, meg kérdőjelezd meg a frankót mikor olyanok írnak neked akik tudják, hogy miről beszélnek. Nekem 2 tb könyvem van, össze van kapcsolva, mivel az egyik már betelt.

Mertem venni annak idején az egyik munkahelyemen a bátorságot és elmentem a francba hosszabb időre tp-re, úgy van bele firkálva bélyegezve ez az időtartam mint annak a rendje. Azóta eltelt kb 15 év de mind a mai napig az alapján ítélnek bárhol megfordulok.

2018. jún. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ami miatt másoknak a valagzatát nyalják ki, meg sajnálják, meg tutujgatják, babusgatják, ugyanazért a másikba akkorát rúgnak bele, hogy beledoglik. Szal ne ámítsd magad, minden benne van az oep könyvbe.
2018. jún. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nálunk össze-vissza irogatják, van, akinek beleírja a számfejtő ezeket, tp, igazolatlan v igazolt távollét, van akinél elmarad, mi kapjuk vissza ezeket, mielőtt a dolgozó megkapná, így látjuk a hiányosságokat.
2018. jún. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Gáz ha beleírják a táppénzt, így tényleg ezalapján ítél meg a következő.. :-(

Remélem nekem nem fogják. Legalábbis nagy multi kifizetőhely remélem nem foglalkozik ezzel.

2018. jún. 3. 18:03
 9/13 anonim ***** válasza:
Na de hát a tb kiskönyved már csak akkor kerül az új munkáltató kezébe, mikor már felvettek, akkor meg már nem mindegy? Ráadásul a hr-en (vagy hol) kell leadni, a közvetlen kollégáid/feletteseid soha nem fogják látni - nem tökmindegy, hogy mit gondol a hr-es? Nem hinném, hogy a) ezt nézegetik és b) még be is számolnak erről a főnöködnek.
2018. jún. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

# 9: Nem egy kettő helyen tapasztaltam már, felvettek, addig semmi gond nem volt, eltelt-pár nap, amikor már meglehetett beszélgetni, meg telefonálgatni a dolgokat és észre vettem, hogy olyan lett a hozzám való hozzáállás mintha a börtönből jöttem volna ki.


Egy multinál pl. a részlegvezető naponta bejárt a hr-eshez az irodájába. Eü.i intézménybe, egy ajtó választja el sok helyen a vezetőt, a közvetlen főnöködet a munkaügytől. Megbeszélik ezek egymás között a munkahelyeidet, a táppénzedet, az éveidet, ha nincsenek éveid akkor elkezdenek kombinálni , ha tp-en voltál akkor szintúgy. Kialakítanak rólad egy képet mint a bolondok és ettől nem tudnak megszabadulni, éreztetik veled amivel az őrületbe kergetnek.

Én kitaláltam pl. mindkét oep könyvemet "elhagyom" kérek egy tisztát egy újat és azzal megyek tovább. Nem érdekelnek az évek, szabadság semmi, rólam ne pofázzanak, undorító dolog valakit kikezdeni miközben nem veled az én két szemembe mondja és abból amit kikerekítenek abból nekem meg hátrányom származik, mert nincs nyugodalmam.

2018. jún. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!