Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egy átutalási számla kiállítás...

Egy átutalási számla kiállításakor mi számít teljesítési időpontnak?

Figyelt kérdés

Csak a példa kedvéért...


1-én megrendelik.

2-án kiállítjuk a számlát

3-án átutalják az összeget

4-én legyártjuk a terméket

5-e szomban, 6-a vasárnak, ergo 7-én hétfőn postázunk.


A számlára írhatunk e 4-ei dátumot , mint teljesítést ?



#teljesítési dátum #átutalási számla
2018. jún. 3. 15:24
 1/9 A kérdező kommentje:
Illetve mi van akkor, ha 7-ei teljesítési dátumot írtunk a számlára, de a szomszédban pont nyit egy posta ami szombaton is nyitva van, mi meg feladjuk 5-én szombaton.
2018. jún. 3. 15:30
 2/9 anonim ***** válasza:

Alapvető szövegértés hiányzik itt. A teljesítés azt jelenti, amikor az adott dolog teljesül. és a vevő átveszi. Alapesetben

Aztán millió és egy dologtól függ, hogy most mégis mi a számla tárgya, mert áfa szempontjából sem mindegy a dátum, pl. szolgáltatásnál folyamatos teljesítés esetén.

Vagy menj könyvelőhöz vagy vegyél pár számvitel és áfa órát, mert így nagy szarban leszel. Na meg a vevők is, ha folyton szar számlát kapnak.

2018. jún. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Egyedi esetről van szó és ÁFA mentes.


Az, hogy a vevő mikor veszi át, több mindentől függhet.

- Ha postázom, akkor a Posta mikor szállítja ki.

- Ha nem volt otthon és a Posta 10 napra letétbe helyezi a hivatalban a küldeményt. A letétbe helyezett termékért mikor megy el a megrendelő az alatt a 10 nap alatt.

Szóval szerintem az átvétel időpontja nem releváns.

2018. jún. 3. 16:00
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor adj ki mellé szállítólevelet azzal a nappal, mikor viszi a posta, a számla is legyen a csomagban, a teljesítés napja a akkor a szállítólevélen szereplő dátum vagyis mikor viszi a posta. Hogy a vevő már mikor veszi át, az az ő dolga.
2018. jún. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Jó ötlet a szállítólevél, de ha megnézem a szállítólevél kiállításának szabályait, akkor azt írja, hogy 3 példányt visz a fuvarozó, majd azt alá kell íratnia az átvevővel.

1.pld. átvevőnél marad.

2.pld. fuvarozónál marad.

3.pld. vissza a feladónak.


A posta tojik a fejemre.

2018. jún. 3. 17:06
 6/9 anonim ***** válasza:
Mivel a pénzt a legyártás előtt megkapod, állíts ki előlegszámlát.
2018. jún. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nyomkövetéssel küldjed akkor a csomagot, ott látszik, hogy mikor vették át.
2018. jún. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ez az előleg számla éppen nem lenne rossz, mivel ott a kiállítás, a fizetési határidő és a teljesítés is ugyanazon dátumra állítandó ki.

De akkor kell még egy nullás számlát is kiállítani.


Fene vigye el, hogy nem lehet ezt egyszerűen egyetlen számlával elintézni.

Az semmiképp sem játszik, hogy előbb postázom, mint a teljesítés dátuma ?

Sokszor az a gond, hogy nem tudom pontosan, hogy mikor történik a termék gyártása, így a postázás időpontját sem lehet már jó előre ráírni a számlára. Vagy csak úgy, hogy jókora rátartással egy későbbi teljesítési dátumot írok rá, aztán ha előbb kész van , akkor kénytelen vagyok kivárni a számlán levő dátumot.

Tök hülyeség ez így.

2018. jún. 4. 01:43
 9/9 anonim ***** válasza:
...és mennyi minden más is...
2018. jún. 4. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!