Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Fél évre visszamenőleg lehet...

Fél évre visszamenőleg lehet sztornózni a számlákat?

Figyelt kérdés

Van egy vevőm aki évek óta partnerem és arra kért, hogy sztornózzam az összes számlát amit idén kiállítottam neki és állítsak ki egyet helyettük egy másik cég nevére ami szintén az övé.

Nagyságrendileg 3,5 milliónyi számláról van szó (kb 30. db) idén januártól mostanáig amit sztornóztatni szeretne. Az összegek már beérkeztek rég, egytől egyig. Ezeket mind sztornóztatni szeretné és kiállítani egyet ugyanekkora értékben, csak más cégnévre.

Jól érzem, hogy ez nem túl szabályos amit kér tőlem...? Tanácstalan vagyok, mert ő az egyik legnagyobb partnerem és nem akarnám elveszíteni.



2018. jún. 6. 14:37
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Mi az indok? Te állítottad ki rosszul a számlát vagy Ő akar "sumákolni"?

Számlát kiállítani csak annak a cégnek a nevére lehet, ahonnan jött az átutalás.

Ha ennek ellenkezőjére kér, akkor az csalás, bűncselekmény, büntetendő.


"Tanácstalan vagyok, mert ő az egyik legnagyobb partnerem és nem akarnám elveszíteni."


De gondolom, börtönbe sem szeretnél kerülni...

2018. jún. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Valóban, pont ezért vagyok tanácstalan...nem, semmi ilyesmi nem történt, minden számla rendben van, csak ő akar adót optimalizálni.


Ráadásul külföldi partnerről van szó, euroban fizet. Év elején még 305 körül mozgott az euro, ha én most kiállítok egy számlát 10en X ezer euro értékben, akkor az dimenziókkal többet von le a KATA keretemből.

Egyébként PayPal-on fizetett eddig a saját, magán PayPal számlájáról, szóval a cégnév eddig sem volt közvetlenül összekötve a befizetésekkel, de a cég tulajdonosa ugyanúgy ő lesz, mint a másik, korábbi cégnek.


Szóval alapvetően ez aggaszt, hogy nyilvánvaló sumákolás miatt kellene sztornózni és újra kiállítani.

2018. jún. 6. 15:01
 3/9 anonim ***** válasza:

Nemcsak hogy sztornóznod kellene, hanem minden egyes utalást visszautalni, majd az új számla alapján újra utalna neked (vagy nem).


Sajnos hiába ő az egyik legnagyobb vevőd, a NAV résen van, és ugranak, hidd el.

A mi cégünknél voltak már fegyveres navosok, mert gond volt egy céggel (vizsgálat alatt volt), amelyiknek a számláját befogadtuk...

2018. jún. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én ezt értem, nekem sem tetszik a dolog, de a NAVnak egyrészt fogalma sincs a külföldi cégek dolgairól, másrészt PayPal-ra érkezik a pénz, amire szintén nem igazán látnak rá, maximum külön engedély kíséretében. De legalábbis nincs rá gyakorlat, hogy azt figyelgessék. Persze nem legitimálni akarom amit kérnek tőlem, csak az indokaid nem túl relevánsak.
2018. jún. 6. 15:13
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen, engem is kerestek már fel adórendőrök mert olyannak számláztam akinek vaj volt a füle mögött.

Amúgy szabályosan csak akkor lehet megoldani ha mindent visszautalsz, te stornózod a számlákat, majd újból kiállítod ő pedig megint utal.

Ha ezt végigcsinálod akkor oké.

2018. jún. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én biztosan nem csinálnám meg, nagyon kilóg a lóláb. Egy magánokirat hamisítás simán kijöhet belőle.
2018. jún. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem magánokirat hamisítás - hiszen a számlák nem magánokiratok - hanem a külföldi partner részéről adócsalás.

Én biztosan nem csinálnám meg.

2018. jún. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, megértem, hogy jó partnered, de egyszerűen, határozottan el kell utasítani, hogy a magyar törvények ezt nem engedik.

A másik: hiába mondod, hogy a Paypal-ról jött a pénz - attól még a partnered, ha kint megbukik vmi miatt, akkor Téged is ránt magával. Arról nem beszélve: egy eset tételes NAV ellenőrzésnél hogy fogod megmagyarázni, hogy 30 db sztornó számlád van (ugyanattól a cégtől)?

2018. jún. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#7 Minden okirat magánokirat, ami nem közokirat.
2018. jún. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!