Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan tovább, ha megkaptam...

Hogyan tovább, ha megkaptam az orvostól az adókedvezményre jogosító igazolást?

Figyelt kérdés

Szóval, az orvosom kiállította a papírt, és szeretném visszamenőleg 5 évre megkapni a kedvezményt.

Viszont nem tudom, hogy mi ennek a folyamata.

A Navnál kell leadnom?

Vagy meg kell várnom a jövő évi adóbevallást, és akkor?

Van valakinek ebben tapasztalata?



2018. jún. 11. 09:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Az igazolást meg kell őrizned, nem kell és nem szabad sehova laednod. Az előző éves beavvlásaid alapján kell most önellenőrzést beadnod, hasonlít arra, mint mikor sima adóbevallást készítesz. Én itrt gyakorin olvasgattam az ilyen kérdések között, meg elolvastam a nyomtatványkitöltő súgóját, és úgy elég hamar sikerült. Ha viszont még adóbevallást se láttál közelről, akkor javaslom, hogy keress egy könyvelőt - kér érte ugyan pénzt, de 5 évre 300 ezer felett kapsz vissza, azért már csak megéri.

Jövőre pedig az adóbevallás megfelelő sorába be kell írnod, hogy kéed vissza az összeget.

2018. jún. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Csak arra az időszakra igényelhetsz kedvezményt, amely időszakra az orvos igazolta a betegségedet/fogyatékosságodat.


A kezdet dátuma rajta van az orvos által kiállított igazoláson.


Valamint csak azokra a betegségekre igényelhető kedvezmény, amely a különböző adóévekben egy bizonyos jogszabályban fel van sorolva, mint kedvezményre jogosító betegség/fogyatékosság. BNO-kód szerint. Tehát minden évben meg kell nézned külön, hogy az éppen szóban forgó adóévben érvényesíthető utána kedvezmény, vagy sem. A lista időnként "változhatott".


Ajánlok egy könyvelőt inkább, aki segít ebben.

2018. jún. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!