Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan jelentsek be egy...

Hogyan jelentsek be egy fekete munkahelyet?

Figyelt kérdés
Szoval ugy indult hogy ahol lakok ott van egy fagyizo es gondoltam elmegyek dolgozni. Eleve furcsa volt a hely, a pult szep rendezett volt amugy a hatsobb helyisegbe cigiztek. Jelentkeztem a mingrans tulajnal aki mint kiderult tok feketen csinalja az egeszet, 1szer voltam es senkinek sem adott szamlat. Lefenykepezte az osszes iratomat mondta hogy majd bejelent. Mivel diak vagyok igy mostanaban nem nagyon tudtam menni tenyleg egyszer voltam aztan irtam neki hogy mehetek e es mondta hogy igy nem lehet dolgozni. Szoval ha bejelentem hogy feketen dolgozik, mert tenyleg a fiokba dobalta a penzt akkor engem is megbuntetnek mert ott voltam egyszer vagy sem?

2018. jún. 11. 19:58
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

Gyerekes bosszú?

Ha felvesz, nem gondolkodsz feljelentésén?

Ha én vizsgálnám bejelentésed, megkérdeném: miért nem akkor jelentetted, amikor felvételre jelentkeztél és mindezeket láttad?

2018. jún. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%

Én nem foglalkoznék vele többet az életben, mert itt már csak 2 dolog történhet:

1. nem történik semmi a hatóságok részéről (azt se tudod bizonyítani, hogy ott voltál, a tulaj "nem fog rád emlékezni");

2. nem történik semmi a hatóságok részéről, de legalább a fagyis és az emberei már tudják, ki vagy és hol laksz, és egy jó darabig nem lesznek nyugodt éjszakáid.

Máskor hallgass jobban a megérzéseidre, és ne adogasd csak úgy oda senkinek a személyes irataidat, csak miután egyértelművé vált, hogy tiszta minden. Most lépj tovább, és örülj annak, hogy a tulaj most az elején egyértelműsített számodra mindent, és nem kezdett el a ingyen dolgoztatni a nyáron.

2018. jún. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%
Cucika, fagyiról sehol nem adnak számlát.
2018. jún. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

1. Alapesetben nyugtát ad. Kérésre számlát, de ez nem jellemző.

2. Bármikor tehetsz bejelentést. Szóban írásban telefonon. És nem igaz, hogy nincs kivizsgálva. És amúgy minden állampolgár felelőssége az adócsalók felelősségre vonása.

2018. dec. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!