Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha egyéni vállalkozóként...

Ha egyéni vállalkozóként akarok venni terméket, és kell az ÁFA-s számla, akkor rendelhetem magánszemélyként, vagy cégként kell rendelnem?

Figyelt kérdés
Egyéni vállalkozó lettem, a cégnév tehát a saját nevem, a cím pedig a lakhelyem. Webshopban szeretnék leadni egy rendelést, cégként regisztráltam, így meg tudtam adni az adószámomat. Ez szükséges ahhoz, hogy el tudjak számolni a számlával? Vagy ha magánszemélyként rendelek ugyanerre a névre és cymre, az is jó?
2018. jún. 26. 21:30
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
nem, az egyéni vállalkozói aláírásodban szerepelnie kell az Kovács Katalin E.V.
2018. jún. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%
Nem kell rá az adószámod, se az, hogy ev. Akkor kell adószám, ha a számla adótartalma eltéri a 100e-t.
2018. jún. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha az egyéni vállalkozásoddal kapcsolatban rendelsz bármit (ahogy írod is), akkor az egyéni vállalkozásod nevére kell a számlát kérned.
2018. jún. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Nem kell ráírnod hogy ev.

A saját neved és a vállalkozás székhelye(telephelye) kell, hogy szerepeljen rajta. Adószám csak akkor kötelező, ha az áfatartalom 100ezer felett van.

(Ha a lakhelyed és a vállalkozás székhelye megegyezik, akkor niylván nem lesz megkülönböztethető, de ez részletkérdés.)

2018. júl. 3. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!