Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kikre terjed ki a számlázó...

Kikre terjed ki a számlázó programból teljesítendő adatszolgáltatási kötelezettség?

Figyelt kérdés

Cégként kizárólag magánszemélyeknek nyújtok szolgáltatást, rám is vonatkozik az adatszolgáltatási kötelezettség ?

Valahol mintha azt olvastam volna hogy csak adóalanyok közti számlázás esetén kötelező, ez valóban így van ?



2018. júl. 1. 14:50
 1/5 anonim válasza:

Az adatszolgáltatási kötelezettség valamennyi belföldön nyilvántartásba vett adóalanyra kiterjed. Ennek megfelelően az áfa-regisztráltaknak is adatszolgáltatást kell teljesíteniük a másik belföldi adóalanynak kiállított, legalább 100 000 forint áthárított adót tartalmazó

számláikról.

2018. júl. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

ez a pár szó zavar be nekem : "másik belföldi adóalanynak kiállított"


Szerintem a magánszemélyek nem( áfa) adóalanyok

2018. júl. 1. 15:45
 3/5 anonim ***** válasza:
Magánszemély is lehet áfa adóalany, erre vigyázz.
2018. júl. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
86%

Elég egyszerű eldönteni, hogy egy magánszemély adóalany e vagy sem ebben az esetben:


Eleve a számla befogadónak (vevőnek) is meg kell adnia az adószámát, ha adóalany és 100ezer ft feletti a számla áfa tartalma. Ha nem adta meg és magánszemély, akkor az a magánszemély nem adóalanynak tekintendő, tehát nem jelentésköteles a számla.


Cég esetén egyértelmű, de ott is meg kell a cégnek adnia az adószámát, ha 100ezer ft feletti az áfa-tartalom. Vagyis az összes jelentésköteles számlánál rajta kell(ene) lennie a vevő adószámának is.

2018. júl. 3. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

# 4/4


Köszönöm a választ.

2018. júl. 3. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!