Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A NAV-nál miért nem tudják,...

A NAV-nál miért nem tudják, hogy hogyan kell adózni a paid to click weboldalak után?

Figyelt kérdés

Bent voltam egyik héten a NAV kirendeltségénél megkérdezni, hogy hogyan kell adózni a paid to click oldalakból szerzett jövedelem után, azonban hosszas telefonálás után sem tudta megmondani az ügyfélszolgálatos hölgy, hogy hogyan is kell az adózást megejteni majd 2019-ben a paid to click oldalak után. Azt mondta, hogy menjek el könyvelőhöz, azonban arra nincs pénzem. Meg amúgy is, nem véletlenül fordultam egyenest a NAV-hoz, elvégre a NAVosoknak kéne legjobban tudniuk, hogy hogyan, s miként kell adózni.


Csak szerintem furcsa, hogy a NAV-nál hosszas telefonálás után sem képesek megmondani, hogy hogyan kell paid to click oldalak után adózni? Ha a NAV-nál sem tudják, hogy hogyan kell a paid to click oldalak után adózni, akkor egy könyvelő miért tudná? Elvégre a NAV a hivatalos, állami adóügyi szervezet, csak-csak nekik kéne jobban tudni...



2018. júl. 5. 14:52
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Ez önálló tevékenységtől származó jövedelem (SZJA bevallás 7. sor + EHO 294. sor).


A navos ügyfélszolgis lehet speciel nem tudta, mi az a paid to click, nem dolga.

A könyvelő viszont tudja, hogy X tevékenységet Y-nak neveznek "Navosul".

Na, ezért.

2018. júl. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jó, jó, de a fél NAV-ot végigtelefonálta. Az egy dolog, hogy Ő nem tudta, de hogy más se tudja hogyan kell adózni a NAV-nál? Nem furcsa egy kicsit?
2018. júl. 5. 16:38
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

Gondolom, azt várod, hogy erre azt feleljem, de, furcsa, hozzá nem értő, dilettáns mind, aki ott dolgozik.


De én inkább azt mondom, mivel nem látsz bele a belső ügymenetbe, feladatkörökbe stb nem lehet ezt ilyen feketén- fehéren megítélni.

A telefonos ügyfélszolgálatnál meg pláne.

Az is lehet,sőt valószínű, a "körzetileg illetékes nav irodában" tudtak volna választ adni a kérdésedre.( viszed a papírokat, az ügyintéző látja a konkét esetet stb)


De, mivel a telefonos szolginál megmondták ki az, aki korrekt felvilágosítást tud adni az ügyedben, azt sem nevezném sikertelennek.

2018. júl. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
most attól nagyon menő lettél, hogy ötször írtad le, paid to click... jár a keksz.
2018. júl. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%

Pedig én is ezt tapasztalom állandóan hogy valami után adózni akarok, megkérdezem hogy lehet és nem tudják.

De még sima adókérdésekre sem tudják a választ. Ha a nav nem tudja, akkor ki tudja?

2018. júl. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
57%
Sehogy nem kell adóznod, mert nem lesz belőle jövedelmed.
2018. júl. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mivel csak 2018 van, így hosszas telefonálgatás után sem talált neked tenyérjóst, aki előre tudja mi lesz 2019-ben, ez van keress magadnak javasasszonyt önállóan!
2018. júl. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!