Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Más által kiselejtezett UTP...

Más által kiselejtezett UTP kábeleket egyéni vállalkozóként hivatalosan is lehetne árulnom a neten?

Figyelt kérdés
A munkahelyemen ki fognak dobni egy csomó hálózati (UTP) kábelt, amik kb mindegyike használható, a legtöbbjükön nem is látszik, hogy használva volt, a 10-20%-uk az eredeti csomagjában van még. Elég nagy tétel, kb 500-700 kábelről beszélünk. KATA-s egyéni vállalkozó is vagyok, így nem jelentene többletköltséget ez, de kivitelezhető egy olyan terméket eladni, amit ilyen módon szereztem meg? Mivel én csak szellemi tevékenységet szolgáltattam idáig, így nem ismerem ezt az oldalt annyira, de gondolom igazolni kellene valahogy a származását.

2018. júl. 6. 20:51
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy természetesen engem fognak megbízni ennek az 500-700 kábelnek az eltüntetésével. :)
2018. júl. 6. 21:03
 2/4 anonim ***** válasza:

Vállalkozóként csak olyan árut adhatsz el, aminek számlával vagy adásvételi szerződéssel tudod bizonyítani az eredetét a NAV felé. Ha nincs semmilyen papírod róla, akkor az Isten se mossa le rólad, hogy nem loptad (ne érts félre, nem ezt gondolom, csak ez a felállás)


Azt javaslom, köss a munkahelyeddel egy adásvételit egy jelképes összeggel és akkor le vagy fedezve.

2018. júl. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A tevékenységi köreidben van olyan, amivel árulhatsz ilyeneket?
2018. júl. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3-as, jogos!!

Mivel nekem benne van a tevékenységi körömben, erre nem is gondoltam (2-es)

2018. júl. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!