Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » El kell e fogadnom a hibás...

El kell e fogadnom a hibás adatot?

Figyelt kérdés

Megrendelőmnek postán juttatom el a terméket.

Az utánvét összeget a posta utalja a bankszámlámra , de rendszeresen hibás küldeményazonosítót ír az utalás megjegyzés rovatába.

Voltaképp én ez alapján tudom beazonosítani, hogy milyen összeget utaltak át részemre.


Egy esetleges NAV ellenőrzésnél mi történik ilyen esetben ?

Követelhetem a Postától, hogy ennek hibátlan adatokat adjon meg ?

Ha már hiba történt, akkor mi a teendő ?


2018. júl. 13. 18:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Állítasz ki számlát is nem? Azzal összevetve simán összepászítható. De különböző nyilvántartás alapján is. Csak a NAV-os ellenőr picit sziszegni fog miközben párosíthatja össze. :D


Persze szólhatsz a postának, hogy ezután figyeljenek oda erre.

2018. júl. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Mire egy esetleges NAV ellenőrzésig eljutna a dolog, addigra természetesen én már összepárosítottuk a dolgokat, különben nem lehetne könyvelni.

Ha külön külön utalnák az összegeket, akkor egyszerűbb lenne a dolog, de ez nem így van.


Ha egy nap teszem azt kiküldünk 5 csomagot, annak az utánvét összegei szerencsés esetbe egy másik napon egyszerre érkezik meg a számlánkra és egy összegben, de sokszor összekeverednek a tételek, attól függően, hogy mikor veszik át a küldeményeket , vagy az adott térségi posta mennyire dolgozik gyorsan vagy lassan.


Kapunk egy összeget a számlára, majd 4-5 küldeményazonosítót felsorolnak a megjegyzés rovatban.

De ma is 5 azonosítóból 2 hibás.

Pár napja 4-ből szintén 2 hibás.

Itt szívok, hogy össze tudjam párosítani a számlákkal.

2018. júl. 14. 00:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!